ARBËNIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pse duhet?

3 posters

Go down

Pse duhet? Empty Pse duhet?

Post  ZEUS10 Sat Mar 21, 2009 9:01 pm

Pse duhet qe partite shqiptare ne Maqedoni te dalin me tre kandidate?
Ne e dime qe shqiptaret vdesin per pak pushtet, por mos valle nuk e dine kryetaret e partive shqiptare atje, qe nuk ka asnje shans te fitoj nje kandidat shqiptar, nese ndahen votat e shqiptareve?
Nje prove me shume, qe politikaneve shqiptare nuk ju interesojne shume interesat kombetare, por dhe me keq akoma nese kane ustallare(sigurisht jo-shqiptare) prapa tyre.
ZEUS10
ZEUS10
King
King

Male
Number of posts : 713
Location : CANADA
Humor : Great, the lightning during the anger greater.
Registration date : 2009-01-27
Points : 150
Reputation : 53

http://www.zeus10.com

Back to top Go down

Pse duhet? Empty Re: Pse duhet?

Post  AuLoNa Sat Mar 21, 2009 9:08 pm

ZEUS10 wrote:Pse duhet qe partite shqiptare ne Maqedoni te dalin me tre kandidate?
Ne e dime qe shqiptaret vdesin per pak pushtet, por mos valle nuk e dine kryetaret e partive shqiptare atje, qe nuk ka asnje shans te fitoj nje kandidat shqiptar, nese ndahen votat e shqiptareve?
Nje prove me shume, qe politikaneve shqiptare nuk ju interesojne shume interesat kombetare, por dhe me keq akoma nese kane ustallare(sigurisht jo-shqiptare) prapa tyre.

Aty eshte problemi jone fatal ne kohera, ne sulmojme me teper njeri-tjeterin, dhe ajo na ka shperndare, dhe na ka bere ketu ku jemi. Ne e kemi tragjedine brenda, dhe kush thote qe tragji-komedine e kane shpik greket, nuk dine asnjegje, sepse vete menyra sesi ne veprojme ne politike eshte ajo qe na ka krijuar kete problem, qe s'ma merr mendja do te rregullohet ndonejhere.
AuLoNa
AuLoNa
No rank
No rank

Female
Number of posts : 1002
Location : USA
Humor : Plenty..:)
Registration date : 2009-01-27
Points : 118
Reputation : 33

Back to top Go down

Pse duhet? Empty Re: Pse duhet?

Post  sulioti Sun Mar 22, 2009 5:39 pm

ZEUS10 wrote:Pse duhet qe partite shqiptare ne Maqedoni te dalin me tre kandidate?
Ne e dime qe shqiptaret vdesin per pak pushtet, por mos valle nuk e dine kryetaret e partive shqiptare atje, qe nuk ka asnje shans te fitoj nje kandidat shqiptar, nese ndahen votat e shqiptareve?
Nje prove me shume, qe politikaneve shqiptare nuk ju interesojne shume interesat kombetare, por dhe me keq akoma nese kane ustallare(sigurisht jo-shqiptare) prapa tyre.

Keta ne maqedoni nuk dine nga shkojne e cfare bejn, mendoj se jan te dehur nga prradhat qe mesojn ne xhami, se po te perdorin gjith kete energji( qe humbin per te krijuar mite e reklama,ne dobi te kuranit,) per te ndricuar te verteten historike me emertimin e ketij trualli maqedonin,sot do ishte brezi i ri shqiptar qe do kerkonte me forc vjedhjen e emrit dhe historis nga grekrit, e jo sic ndodh rendomt qe kete te drejt e kerkojn sllavet pa piken e turpit.posic e permendi dhe Aulona me lart, ne jemi tragjedia e vetes,keshtu qe ne nje fare menyre,jemi te detyruar ti themi derrit daj ne nje fare menyre se nuk dish si te sillesh me vellan tend,e ke gjak, keshtu qe te shpresojm se brezat e rinj do ven ndopak mend nga gabimet trashanike e te pareve tan.
sulioti
sulioti
Regular Member
Regular Member

Male
Number of posts : 70
Age : 43
Location : belgium
Registration date : 2009-02-10
Points : 22
Reputation : 22

Back to top Go down

Pse duhet? Empty Re: Pse duhet?

Post  AuLoNa Mon Mar 23, 2009 4:22 pm
Ja pse humbasim ne.

Tashme qe eshte percaktuar balotazhi mes dy kandidateve maqedonas per president, do te jete vota e shqiptareve qe do te percaktoje kandidatin fitues.

Por matematika e votave sjell edhe nje tjeter rezultat, megjithese per fat te keq, jo zyrtar.

Te tre kandidatet shqiptare kane marre me shume vota se vendi i dyte, gje qe do te thote se nese shqiptaret do te ishin paraqitur me nje kandidat te unifikuar, ai do te ishte tashme ne balotazh dhe ne gare reale, per t’u bere presidenti i pare jo maqedonas i Maqedonise.
AuLoNa
AuLoNa
No rank
No rank

Female
Number of posts : 1002
Location : USA
Humor : Plenty..:)
Registration date : 2009-01-27
Points : 118
Reputation : 33

Back to top Go down

Pse duhet? Empty Mali i Zi, shqiptaret rrezikojne perfaqesimin

Post  AuLoNa Sun Mar 29, 2009 10:11 pm
Hyjne ne zgjedhje me 6 parti te ndara
Rrezikojne te mos marrin asnje deputet


Rolling Eyes
AuLoNa
AuLoNa
No rank
No rank

Female
Number of posts : 1002
Location : USA
Humor : Plenty..:)
Registration date : 2009-01-27
Points : 118
Reputation : 33

Back to top Go down

Pse duhet? Empty Re: Pse duhet?

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum