ARBËNIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Political Humor/Humor me Politikanet

2 posters

Go down

Political Humor/Humor me Politikanet Empty Political Humor/Humor me Politikanet

Post  AuLoNa Thu Mar 19, 2009 9:49 pm

Ne kohen e qeverise NANO...

Vozitej Berisha me makinen e tij ne rrugen Tirane - Durres kur diku ne mes te rruges nje tollovi e madhe ne trafik. S'di c'ndodh. Ne nje moment sheh nje burre qe vrapon ne mes te tollovise. E therret dhe e pyet:

Berisha: He mer plak, c'fare ka ndodhur? Pse po vrapon keshtu?
Burri: Nje i cmendur ka kidnapuar kryeministrin NANO. Kercenon se nese nuk merr 10 milione euro, do e djege me benzine.
Berisha: Po mire mo... ti c'ke qe vrapon keshtu?
Burri: Kam dale te kerkoj ndihma nga populli...
Berisha: Po a ndihmon populli???
Burri: Si jo ... te gjithe ndihmojne... Dikush nga 5 dikush nga 10 litra benzine... te gjithe ndihmojne...
AuLoNa
AuLoNa
No rank
No rank

Female
Number of posts : 1002
Location : USA
Humor : Plenty..:)
Registration date : 2009-01-27
Points : 118
Reputation : 33

Back to top Go down

Political Humor/Humor me Politikanet Empty Në Bullgari propozojnë gomar për deputet

Post  AuLoNa Thu Apr 02, 2009 12:35 am

Political Humor/Humor me Politikanet Gomari


Në qytetin bullgar Varna, për herë të parë në botë për kandidat për deputet propozohet një gomar. Kandidatura ambicioze është propozim i partisë së sapoformuar "PolitProstitutka-Forca Bullgaria". Partia e kandidoi gomarin me parullën "240 janë pak", duke aluduar në numrin aktual të deputetëve. Lideri i partisë në mënyrë ironike sqaron se kandidatura e gomarit ka të bëjë me mungesën e nderit dhe moralit te deputetët dhe nga ana tjetër numrin e partive dhe idealet që "ndërrohen si kanale televizive"

Vallahi gomaret jane me punetore e do bejne me pune te mire se gomaret me fytyre njeriu..... Laughing
AuLoNa
AuLoNa
No rank
No rank

Female
Number of posts : 1002
Location : USA
Humor : Plenty..:)
Registration date : 2009-01-27
Points : 118
Reputation : 33

Back to top Go down

Political Humor/Humor me Politikanet Empty Mbreteresha: Perse uleret Berlusconi?

Post  ZEUS10 Fri Apr 03, 2009 8:04 am

Para se te fillonte samiti i G20, Mbreteresha Elisabete pozoi ne nje foto grupi me kreret e shteteve dhe qeverive te pranishem ne Londer.

Me t'u realizuar fotoja, Madheria e Saj eshte gati te largohet prej miqve, po dicka i terheq vemendjen dhe e shqeteson.

Reagon ndaj kryeministrit italian Silvio Berlusconi, ndersa ai po bisedonte me homologet e tij. Cili ishte motivi i shqetesimit te Mbretereshes? Toni i larte i perdorur nga kryeministri italian!

"Gallata" e Berlusconi-t

Ne momentin e realizimit te fotos, Berlusconi, i cili ishte pikerisht pas kreut te Shtepise se Bardhe, perpiqet t'i terheqe vemendjen atij duke i thirrur me ze te larte: "Mister Obamaaaa". Presidenti amerikan kthen koken dhe sheh nje dore te zgjatur dhe kryeministrin italian qe i thote: Mister Berlusconi".

Lideret e tjere qeshin. Kurse Mbreteresha aspak.Madje ajo kthehet dhe duke ngritur doren e majte (nderkohe qe mikrofonet ishin paksa me zhurme) dhe thote pak a shume keshtu: Po kush eshte? Po perse duhet te bertase keshtu?

Fjalet e Elisabetes, shkaktojne serish ne qeshura nga te pranishmit.
ZEUS10
ZEUS10
King
King

Male
Number of posts : 713
Location : CANADA
Humor : Great, the lightning during the anger greater.
Registration date : 2009-01-27
Points : 150
Reputation : 53

http://www.zeus10.com

Back to top Go down

Political Humor/Humor me Politikanet Empty Re: Political Humor/Humor me Politikanet

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum