ARBËNIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Lufta e jetës dhe forca jonë.

Go down

Lufta e jetës dhe forca jonë. Empty Lufta e jetës dhe forca jonë.

Post  DI_ANA Sun May 10, 2009 6:58 am

Jeta eshte nje beteje ku ne te cilen luftojme perdite...

Rrezohemi nga disfatat qe mund te hasim ne jeten tone te perditshme qofshin keto familjare,profesionale apo sentimentale,rrezohemi dhe mundesisht kerkojme nje dege peme si per tu mbajtur dhe si per te shpetuar nga kjo rryme mendimesh te turbullta qe na marrin perpara...
Rrezohemi po a e dime valle sesa te forte mund te jemi?
E kemi matur ndonjehere peshen e saj?
Shpeshhere quajme veten viktima te nje jete qe tregohet e pameshirshme me ne po ne te vertete a jemi te tille?
Forca jone ekziston te secili prej nesh,mjafton vetem nje moment i duhur dhe nje kuptim i drejte i te ashtuqujtures fati yne...
A nuk jemi ne vete ata qe kemi te drejten e luftimit per nje jete me te mire?
Rrezohemi dhe duhet te ngrihemi sepse fatalizmi i shpirtrave tane na con ne nje gjendje te mjerueshme ku nuk njohim ne rradhe te pare veten dhe ku askush tjeter nuk na njeh....

DI_ANA
Moderator
 Moderator

Female
Number of posts : 27
Registration date : 2009-04-23
Points : 13
Reputation : 3

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum