ARBËNIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Debati mbi Figuren e Skenderbeut

2 posters

Go down

Debati mbi Figuren e Skenderbeut Empty Debati mbi Figuren e Skenderbeut

Post  AuLoNa Sun Apr 26, 2009 7:08 pm

AuLoNa
AuLoNa
No rank
No rank

Female
Number of posts : 1002
Location : USA
Humor : Plenty..:)
Registration date : 2009-01-27
Points : 118
Reputation : 33

Back to top Go down

Debati mbi Figuren e Skenderbeut Empty Gjergj Kastrioti Scanderbeg: Warrior King of Albania

Post  AuLoNa Fri May 01, 2009 11:39 am
AuLoNa
AuLoNa
No rank
No rank

Female
Number of posts : 1002
Location : USA
Humor : Plenty..:)
Registration date : 2009-01-27
Points : 118
Reputation : 33

Back to top Go down

Debati mbi Figuren e Skenderbeut Empty Re: Debati mbi Figuren e Skenderbeut

Post  AuLoNa Fri May 01, 2009 11:42 am
AuLoNa
AuLoNa
No rank
No rank

Female
Number of posts : 1002
Location : USA
Humor : Plenty..:)
Registration date : 2009-01-27
Points : 118
Reputation : 33

Back to top Go down

Debati mbi Figuren e Skenderbeut Empty Re: Debati mbi Figuren e Skenderbeut

Post  AuLoNa Fri May 01, 2009 11:43 am

AuLoNa
AuLoNa
No rank
No rank

Female
Number of posts : 1002
Location : USA
Humor : Plenty..:)
Registration date : 2009-01-27
Points : 118
Reputation : 33

Back to top Go down

Debati mbi Figuren e Skenderbeut Empty Re: Debati mbi Figuren e Skenderbeut

Post  ABC Sat May 02, 2009 2:01 am

Lona, i ndoqa videot e debatit qe mund te them se jane shume interesante dhe hedhin drite mbi boshlleqet e Schmidit. Nuk e kisha pare ndonjehere Z. Klosi por nga debati qe ai ka arritur te zhvilloje nuk ndieva ndonje zhgenjim nga cfare kisha thene me pare. Ne lidhje me debatin mund te them se Schmid sic edhe u tha, eshte kontradiktor me veten. Skenderbeu mbase eshte tentuar te kthehet ne nje atlet te Krishtit por realisht faktet deshmojne se ai ishte thjesht nje Perandor i shqiptareve dhe jo vetem kaq, por nje njeri qe arriti ta fitonte kete simpati. Paveresisht se ne disa vende Schmid kerkon ta rezoje figuren 'mitike' une mendoj se nuk ka mit mbi skenderbeun. Mbase mund te jete mitizuar gjatesia e tij, shpatullgjeresia, por s'mund te mitizohet kurora e tij aq simbolike, dhe me vlere te sterlashte qe nga antikiteti.

Ps. Ne lidhje me ate qe me ke kerkuar nuk besoj se kemi nje opsion lol
ABC
ABC
Senior Member
Senior Member

Number of posts : 149
Registration date : 2009-01-30
Points : 27
Reputation : 20

http://www.albforum.us

Back to top Go down

Debati mbi Figuren e Skenderbeut Empty Re: Debati mbi Figuren e Skenderbeut

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum