ARBËNIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ask questions demand answers/Pyetje pergjigje

4 posters

Go down

Ask questions demand answers/Pyetje pergjigje Empty Ask questions demand answers/Pyetje pergjigje

Post  Leka Thu Jan 29, 2009 10:55 am

albanian.com is not working well at least I can't access it

is any of you having the same problem or is it just me ?
Leka
Leka
Moderator
 Moderator

Male
Number of posts : 334
Registration date : 2009-01-27
Points : 64
Reputation : 20

Back to top Go down

Ask questions demand answers/Pyetje pergjigje Empty Re: Ask questions demand answers/Pyetje pergjigje

Post  *Anxhi* Thu Jan 29, 2009 11:33 am

Pyetje:

1- Si mundem t'i mbyll mesazhet private
2- Pse faqja me ecen me shume veshtiresi?
3- Pse nuk mundet te fut video tek temat?

Faleminderit paraprakisht

*Anxhi*
No rank
No rank

Female
Number of posts : 116
Registration date : 2009-01-27
Points : 0
Reputation : 2

Back to top Go down

Ask questions demand answers/Pyetje pergjigje Empty Re: Ask questions demand answers/Pyetje pergjigje

Post  Leka Thu Jan 29, 2009 12:08 pm

*Anxhi* wrote:Pyetje:

1- Si mundem t'i mbyll mesazhet private
2- Pse faqja me ecen me shume veshtiresi?
3- Pse nuk mundet te fut video tek temat?

Faleminderit paraprakisht


1 don't know sent me a pm and I'll tell you


2 depends on your internet speed and other issues, like your computer (age, capabilities and RAM )


3 make sure you are putting the url where the camera film is shown near to the icon with the double A
Leka
Leka
Moderator
 Moderator

Male
Number of posts : 334
Registration date : 2009-01-27
Points : 64
Reputation : 20

Back to top Go down

Ask questions demand answers/Pyetje pergjigje Empty Re: Ask questions demand answers/Pyetje pergjigje

Post  AuLoNa Thu Jan 29, 2009 12:17 pm

Leka wrote:albanian.com is not working well at least I can't access it

is any of you having the same problem or is it just me ?


Yes it is not opening, is ok here is better.. Razz

Angie i rregullove ato qe the!?
AuLoNa
AuLoNa
No rank
No rank

Female
Number of posts : 1002
Location : USA
Humor : Plenty..:)
Registration date : 2009-01-27
Points : 118
Reputation : 33

Back to top Go down

Ask questions demand answers/Pyetje pergjigje Empty Re: Ask questions demand answers/Pyetje pergjigje

Post  *Anxhi* Thu Jan 29, 2009 12:25 pm

Leka wrote:1 don't know sent me a pm and I'll tell you


2 depends on your internet speed and other issues, like your computer (age, capabilities and RAM )


3 make sure you are putting the url where the camera film is shown near to the icon with the double A

Faleminderit per pergjigjet megjithese nuk jane shume ndihmese Smile Aulona JO.

*Anxhi*
No rank
No rank

Female
Number of posts : 116
Registration date : 2009-01-27
Points : 0
Reputation : 2

Back to top Go down

Ask questions demand answers/Pyetje pergjigje Empty Re: Ask questions demand answers/Pyetje pergjigje

Post  AuLoNa Thu Jan 29, 2009 1:02 pm

*Anxhi* wrote:
Faleminderit per pergjigjet megjithese nuk jane shume ndihmese Smile Aulona JO.

Anxhi te dergova nje mesazh privat, e more!?
AuLoNa
AuLoNa
No rank
No rank

Female
Number of posts : 1002
Location : USA
Humor : Plenty..:)
Registration date : 2009-01-27
Points : 118
Reputation : 33

Back to top Go down

Ask questions demand answers/Pyetje pergjigje Empty Re: Ask questions demand answers/Pyetje pergjigje

Post  *Anxhi* Thu Jan 29, 2009 1:14 pm

Nese e ke fjalen per mesazhin qe me dergove me pare dhe qe iu pergjigja, kuptohet qe e kam marre Smile

*Anxhi*
No rank
No rank

Female
Number of posts : 116
Registration date : 2009-01-27
Points : 0
Reputation : 2

Back to top Go down

Ask questions demand answers/Pyetje pergjigje Empty Re: Ask questions demand answers/Pyetje pergjigje

Post  AuLoNa Thu Jan 29, 2009 1:31 pm

*Anxhi* wrote:Nese e ke fjalen per mesazhin qe me dergove me pare dhe qe iu pergjigja, kuptohet qe e kam marre Smile

Jo mesazhit ketu, mesazhit ne privat, sepse po ke derguar mesazh nga andej nuk ke ka ardhur gje!
S'ka gje kur te vij Zeus i them ta shikoj c'fare ka!
AuLoNa
AuLoNa
No rank
No rank

Female
Number of posts : 1002
Location : USA
Humor : Plenty..:)
Registration date : 2009-01-27
Points : 118
Reputation : 33

Back to top Go down

Ask questions demand answers/Pyetje pergjigje Empty Re: Ask questions demand answers/Pyetje pergjigje

Post  *Anxhi* Thu Jan 29, 2009 1:38 pm

AuLoNa wrote:Jo mesazhit ketu, mesazhit ne privat, sepse po ke derguar mesazh nga andej nuk ke ka ardhur gje!
S'ka gje kur te vij Zeus i them ta shikoj c'fare ka!

Ok, faleminderit.

*Anxhi*
No rank
No rank

Female
Number of posts : 116
Registration date : 2009-01-27
Points : 0
Reputation : 2

Back to top Go down

Ask questions demand answers/Pyetje pergjigje Empty Re: Ask questions demand answers/Pyetje pergjigje

Post  Leka Thu Jan 29, 2009 1:40 pm

Leka wrote:albanian.com is not working well at least I can't access it

is any of you having the same problem or is it just me ?
Notice:

Be advised that Albanian.com is currently being upgraded.
Please keep visiting for updates on the status.

We apologize for any inconvenience this might have caused but are working hard to bring the website back live as soon as possible.

Regards,
Albanian.com Staff
Leka
Leka
Moderator
 Moderator

Male
Number of posts : 334
Registration date : 2009-01-27
Points : 64
Reputation : 20

Back to top Go down

Ask questions demand answers/Pyetje pergjigje Empty Re: Ask questions demand answers/Pyetje pergjigje

Post  *Anxhi* Thu Jan 29, 2009 3:56 pm

I kam dhe dy kerkesha por kur te keni kohe, vetekuptohet:
-Pse nuk mundemi dot te shohim se kush eshte ne linje:D?
-Do te kemi miresine te na vendosni nje opsion afer portalit me "postimet e sotme" pasi nuk mundet dot t'i shoh.

Faleminderit

*Anxhi*
No rank
No rank

Female
Number of posts : 116
Registration date : 2009-01-27
Points : 0
Reputation : 2

Back to top Go down

Ask questions demand answers/Pyetje pergjigje Empty Re: Ask questions demand answers/Pyetje pergjigje

Post  AuLoNa Thu Jan 29, 2009 4:17 pm

*Anxhi* wrote:I kam dhe dy kerkesha por kur te keni kohe, vetekuptohet:
-Pse nuk mundemi dot te shohim se kush eshte ne linje:D?
-Do te kemi miresine te na vendosni nje opsion afer portalit me "postimet e sotme" pasi nuk mundet dot t'i shoh.

Faleminderit

Ne profil ke mundesine qe c'do anetar i forumit te vendosi te duket eshte ne linje ose jo!
P.sh. edhe ti mund te jeshe ne linje por nuk dukesh, pervecse kur fillon te komentosh ose te postosh ne tema.

Me duket kur vete tek portali eshte ne te majte ku temat qe jane postuar me se afermi jane duke qene ne nje liste.

Flm, dhe mbase keto shpjegime te ndihmuan, gjithesesi mund te pyesni per materjale te tjera qe nuk mund ti gjeni apo kuptoni! Smile
AuLoNa
AuLoNa
No rank
No rank

Female
Number of posts : 1002
Location : USA
Humor : Plenty..:)
Registration date : 2009-01-27
Points : 118
Reputation : 33

Back to top Go down

Ask questions demand answers/Pyetje pergjigje Empty Re: Ask questions demand answers/Pyetje pergjigje

Post  *Anxhi* Thu Jan 29, 2009 4:22 pm

"Kush eshte ne linje" eshte e ndryshme me kush anetar eshte i dukshem apo i padukshem
Opsioni tjeter qe une mendoj se mund te futet, kur te keni mundesi, eshte "kerko postimet e sotme"
Tek portali jane jo me shume se 10 temat e fundit, por une dua te shikoj gjithe temat. Kete opsion e kane te gjitha forumet por mbase jam dhe une duke kerkuar qiqra ne hell, keshtu qe ju kerkoj ndjese.

*Anxhi*
No rank
No rank

Female
Number of posts : 116
Registration date : 2009-01-27
Points : 0
Reputation : 2

Back to top Go down

Ask questions demand answers/Pyetje pergjigje Empty Re: Ask questions demand answers/Pyetje pergjigje

Post  AuLoNa Thu Jan 29, 2009 4:34 pm

*Anxhi* wrote:"Kush eshte ne linje" eshte e ndryshme me kush anetar eshte i dukshem apo i padukshem

Ne fund te forumit tregon numrin e anetareve qe jane ne linje, ata te te dukshmit dhe te padukshmit.
Nqs e ke vene te padukshem, atehere nuk duket kush nga keta anetar eshte ne linje pervec moderatorve.

In total there is 1 user online :: 0 Registered, 1 Hidden and 0 Guests
Most users ever online was 5 on Tue Jan 27, 2009 11:09 pm


Opsioni tjeter qe une mendoj se mund te futet, kur te keni mundesi, eshte "kerko postimet e sotme"
Tek portali jane jo me shume se 10 temat e fundit, por une dua te shikoj gjithe temat. Kete opsion e kane te gjitha forumet por mbase jam dhe une duke kerkuar qiqra ne hell, keshtu qe ju kerkoj ndjese.

Ne qofte se do te shikosh postimet dhe temat qe jane postuar, ne krye te forumit, jane disa link (hallka) te cilat mund te shtypesh ato. Po i ve ketu dhe ti perkthej ne Shqip qe e di perse jane.

* View posts since last visit • - Shiko postime qe nga visita e fundit
* View your posts • - Shiko postet e tua
* View unanswered posts - Shiko postimet e pa pergjigjura ose pavizituara.

Pa diskutim *Angie* po pate ide qe si ky forum mund te behet sa me i mire per tu perdorur, mund te jepni mendimet tuaja. Smile
AuLoNa
AuLoNa
No rank
No rank

Female
Number of posts : 1002
Location : USA
Humor : Plenty..:)
Registration date : 2009-01-27
Points : 118
Reputation : 33

Back to top Go down

Ask questions demand answers/Pyetje pergjigje Empty Re: Ask questions demand answers/Pyetje pergjigje

Post  *Anxhi* Thu Jan 29, 2009 5:14 pm

Aulona, ato qe thua ti une i kam pare Smile
Une tjeter gje kerkova, mbase nuk jam sqaruar si duhet.
-Kur sheh se kush eshte ne linje sheh nenforumin ku ndodhet secili anetar, temen qe eshte duke u shfletuar me shume etj :d
-Nese vihet qe ne portal nje buton ku te mundet te shihen postimet e dites dhe jo vetem 20 temat me te prekura mendoj se eshte nje avancim per te ardhmen. Por megjithate, e kuptoj qe po kerkoj me shume se duhet. Kerkoj ndjese Smile

*Anxhi*
No rank
No rank

Female
Number of posts : 116
Registration date : 2009-01-27
Points : 0
Reputation : 2

Back to top Go down

Ask questions demand answers/Pyetje pergjigje Empty Re: Ask questions demand answers/Pyetje pergjigje

Post  AuLoNa Thu Jan 29, 2009 5:26 pm

*Anxhi* wrote:Aulona, ato qe thua ti une i kam pare Smile
Une tjeter gje kerkova, mbase nuk jam sqaruar si duhet.
-Kur sheh se kush eshte ne linje sheh nenforumin ku ndodhet secili anetar, temen qe eshte duke u shfletuar me shume etj :d
-Nese vihet qe ne portal nje buton ku te mundet te shihen postimet e dites dhe jo vetem 20 temat me te prekura mendoj se eshte nje avancim per te ardhmen. Por megjithate, e kuptoj qe po kerkoj me shume se duhet. Kerkoj ndjese Smile

Po tani te kuptoj se c'fare do te thuash per anetaret.
Nuk jam shume familjare me forume te tjerea, por ne forumin Albanian.com i cili jam anetare atje gjithashtu, nuk i lejon anetaret e tjere te shikojne anetaret e tjere se c'fare jane duke pare ne forum. E vetmja qe u jepet mundesi te shikojne kete jane moderatoret. Kjo me teper qe tu japesh ate privacine anetareve, megjithate do ta diskutojme se si eshte me mire!

Per te dyten, do ti them Zeus qe te shikoj c'fare mund te modifikoj qe ta beje per tu pare te gjitha postimet e dites, dhe eshte mendim shume i mire.

Jo mos ki problem, si te thashe me lart, po pate mendim, si ti edhe te tjeret qe te vijne, dhe shikojne qe dicka duhet shtuar, le ta shprehin, dhe ne do shikojme si mund ta rregullojme ate, qe tu sherbej forumisteve sa me mire. Smile
AuLoNa
AuLoNa
No rank
No rank

Female
Number of posts : 1002
Location : USA
Humor : Plenty..:)
Registration date : 2009-01-27
Points : 118
Reputation : 33

Back to top Go down

Ask questions demand answers/Pyetje pergjigje Empty Re: Ask questions demand answers/Pyetje pergjigje

Post  *Anxhi* Fri Jan 30, 2009 1:32 pm

Me lejoni nje sugjerim: Nenforumi i Filozofise nuk ka aspak kuptim te ndodhet nen Religion. Ai nenforum i perket shkences sociale.

*Anxhi*
No rank
No rank

Female
Number of posts : 116
Registration date : 2009-01-27
Points : 0
Reputation : 2

Back to top Go down

Ask questions demand answers/Pyetje pergjigje Empty Re: Ask questions demand answers/Pyetje pergjigje

Post  *Anxhi* Tue Feb 03, 2009 4:11 pm

*Anxhi* wrote:Me lejoni nje sugjerim: Nenforumi i Filozofise nuk ka aspak kuptim te ndodhet nen Religion. Ai nenforum i perket shkences sociale.

Asnje pergjigje?

*Anxhi*
No rank
No rank

Female
Number of posts : 116
Registration date : 2009-01-27
Points : 0
Reputation : 2

Back to top Go down

Ask questions demand answers/Pyetje pergjigje Empty Re: Ask questions demand answers/Pyetje pergjigje

Post  AuLoNa Tue Feb 03, 2009 8:27 pm

*Anxhi* wrote:
*Anxhi* wrote:Me lejoni nje sugjerim: Nenforumi i Filozofise nuk ka aspak kuptim te ndodhet nen Religion. Ai nenforum i perket shkences sociale.

Asnje pergjigje?

Anxhi e vume me teper aty, mbasi vendosem temat me te diskutuara me lart.
Mendova ta vendosja Filizofine ketu sepse eshte pak e perfaert dhe me fene dhe menyren e diskutimit te tyre,
dhe mbasi fete vete permbajne filozofi.
AuLoNa
AuLoNa
No rank
No rank

Female
Number of posts : 1002
Location : USA
Humor : Plenty..:)
Registration date : 2009-01-27
Points : 118
Reputation : 33

Back to top Go down

Ask questions demand answers/Pyetje pergjigje Empty Re: Ask questions demand answers/Pyetje pergjigje

Post  *Anxhi* Tue Feb 03, 2009 8:45 pm

Misticizmi nuk ka lidhje me filozofine, te pakten me sa kam pare une. Filozofia eshte shkence sociale qe perpiqet te argumentoje sjelljet njerezore, perpiqet te gjeje kuptimin e jetes etj. Ndersa misticizmi perpiqet te beje 'parashikime' me ate qe mund te ndodhe. Mendoj se dallimi midis tyre eshte shume i madh. Megjithate ju e dini.

*Anxhi*
No rank
No rank

Female
Number of posts : 116
Registration date : 2009-01-27
Points : 0
Reputation : 2

Back to top Go down

Ask questions demand answers/Pyetje pergjigje Empty Re: Ask questions demand answers/Pyetje pergjigje

Post  Anxhi Tue Feb 10, 2009 9:10 pm

ABC wrote:Anxhi pse del ne tabele qitje ti he? Very Happy Qesh cik qesh se do te te bej foton lol

Embarassed
Anxhi
Anxhi
Regular Member
Regular Member

Female
Number of posts : 53
Registration date : 2009-02-10
Points : 24
Reputation : 17

Back to top Go down

Ask questions demand answers/Pyetje pergjigje Empty Re: Ask questions demand answers/Pyetje pergjigje

Post  Leka Sun Feb 22, 2009 5:47 pm

Kam nje pyetje
A mundet me ma gjet kush kete foto te pa edituar.
Ise'n e kan pike te dobet dhe po mundohem te gjej te gjitha fotot qe ai gjendet ne to.
Ju faleminderit dhe gjithe te mirat

Ask questions demand answers/Pyetje pergjigje N1057992884301269038198cx5
Leka
Leka
Moderator
 Moderator

Male
Number of posts : 334
Registration date : 2009-01-27
Points : 64
Reputation : 20

Back to top Go down

Ask questions demand answers/Pyetje pergjigje Empty Re: Ask questions demand answers/Pyetje pergjigje

Post  Leka Fri Apr 03, 2009 3:06 pm

A din gja kushe se si mund tju qohet mesazhe youtubes se ma kan hjek nje video e cila nuk shkelte as adhe nje rregull te YT por veq se e kan ba flag?

flm dhe gjithe te mirat
Leka
Leka
Moderator
 Moderator

Male
Number of posts : 334
Registration date : 2009-01-27
Points : 64
Reputation : 20

Back to top Go down

Ask questions demand answers/Pyetje pergjigje Empty Re: Ask questions demand answers/Pyetje pergjigje

Post  AuLoNa Fri Apr 03, 2009 3:10 pm

Leka wrote:A din gja kushe se si mund tju qohet mesazhe youtubes se ma kan hjek nje video e cila nuk shkelte as adhe nje rregull te YT por veq se e kan ba flag?

flm dhe gjithe te mirat

Leka shiko ketu!

https://www.youtube.com/t/contact_us
AuLoNa
AuLoNa
No rank
No rank

Female
Number of posts : 1002
Location : USA
Humor : Plenty..:)
Registration date : 2009-01-27
Points : 118
Reputation : 33

Back to top Go down

Ask questions demand answers/Pyetje pergjigje Empty Re: Ask questions demand answers/Pyetje pergjigje

Post  Leka Fri Apr 03, 2009 3:48 pm

AuLoNa wrote:
Leka wrote:A din gja kushe se si mund tju qohet mesazhe youtubes se ma kan hjek nje video e cila nuk shkelte as adhe nje rregull te YT por veq se e kan ba flag?

flm dhe gjithe te mirat

Leka shiko ketu!

https://www.youtube.com/t/contact_us

Flm Lona Very Happyhttp://help.youtube.com/support/youtube/bin/request.py?contact_type=tou
Leka
Leka
Moderator
 Moderator

Male
Number of posts : 334
Registration date : 2009-01-27
Points : 64
Reputation : 20

Back to top Go down

Ask questions demand answers/Pyetje pergjigje Empty Re: Ask questions demand answers/Pyetje pergjigje

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum