ARBËNIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Berat, 600 femije mesim ne kushte skandaloze

Go down

Berat, 600 femije mesim ne kushte skandaloze Empty Berat, 600 femije mesim ne kushte skandaloze

Post  AuLoNa Fri Mar 27, 2009 9:12 pm
600 nxenes ne fshatin Hinke ne komunen Poshnje zhvillojne mesim ne nje ish-stalle te perdorur per blegtorine. Godina e vjeter e shkolles eshte duke u shembur dhe inspektoret e higjenes e kane cilesuar si teresisht te papershtatshme per te vijuar mesimin.

Ne godinen ne fjale jane rregjistruar nxenes qe nga arsimi parashkollor e deri ne ate te mesem. Pas largimit nga godina i vetmi ambjent i lire qe u gjet ishte stalla e nje fermeri te zones, e cila eshte pershtatur ne klase.

“Ambjenti eshte shume i hapur, kemi lageshtire dhe zhurmat jane jo te mira per zhvillimin e ores se mesimit. Prishet qetesia”, deklaron mesuesi Bilbil Toska.

Klasat e improvizuara ne kete salle jane te ndara me perde dhe askush nuk mund te zhvilloje dot mesim per shkak te zhumres se krijuar.

“Ka shume zhurme. E kemi shume te veshtire mesimin, sidomos ne qe mesojme shume”, shprehet nje nxenese.

Per drejtuesit e shkolles, mesimi ne keto ambjente ishte zgjidhja e vetme per te mos lene pa mesim nxenesit.

“Drejtoria duke bashkepunuar me pushtetin vendor vendosi per zhvillimin e mesimit ketu pasi shkolla eshte jashte standarteve per shkak te kushteve teknike”, thote drejtori i shkolles Gramoz Bylyshku.

Zgjidhja e vetme eshte vetem ndertimi i nje shkolle te re per 600 femijet qe duan te ndjekin mesimin.

Ne Mat njerezit vene e bejne vaksinen tek veterineri i lopeve, tani 600 studenta nga cilki i ulet deri ne ate te gjimnazit vene ne stalle lopesh. A thua te jene kafshe!


A duhet te qeshim apo te qajme!?
AuLoNa
AuLoNa
No rank
No rank

Female
Number of posts : 1002
Location : USA
Humor : Plenty..:)
Registration date : 2009-01-27
Points : 118
Reputation : 33

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum