ARBËNIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Njeriu: Ujk apo Dele?

Go down

Njeriu: Ujk apo Dele? Empty Njeriu: Ujk apo Dele?

Post  Hene@ Fri Mar 06, 2009 7:22 pm

Autor te shquar si Hobs apo Fromm kane shkruarjtur mjaft perreth natyres njerezore. Ne njerin prej vellimeve te shumta te Fromm, ai eshte munduar ti jap pergjigje pikerisht kesaj pyetje, lidhur me njeriun "ujk" apo "dele".

Shume mendimtare kembengulin ne idene se njerezit jane dele, te tjeret thone se njerezit jane ujq. Te dy grupimet mund te sjellin argumente te forta ne mbeshtetje te opinioneve te tyre.

Kush beson se njerezit jane dele dhe pse? dhe
Kush beson se njerezit jane ujq dhe pse?

Mundohuni te shpjegoni pergjigjen tuaj.
Hene@
Hene@
Regular Member
Regular Member

Female
Number of posts : 51
Age : 64
Registration date : 2009-02-15
Points : 5
Reputation : 2

http://fbksh-aksh.forumocean.com/forum.htm

Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum