Burrel, përjashtohet nga shkolla 17 vjeçaria, me ferexhe

Go down

A duhen lejuar simbolet e dukshme fetare ne shkollat tona laike?

100% 100% 
[ 3 ]
0% 0% 
[ 0 ]
0% 0% 
[ 0 ]
0% 0% 
[ 0 ]
 
Total Votes : 3

Burrel, përjashtohet nga shkolla 17 vjeçaria, me ferexhe

Post  ZEUS10 on Tue Mar 31, 2009 3:55 pm

(Dërguar më: 31/03/09) Një 17 vjeçare është përjashtuar nga shkolla për shkak se mbante ferexhe, me shpjegimin se shkolla është laike dhe nuk lejon simbole fetare. Ajo është Florida Kola, e cila vazhdonte vitin e tretë në gjimnazin “Pjetër Budi” në Burrel.
Balkanweb


Ata qe mendojne se shkelen te drejtat e qytetareve per besim, nuk e dine se sa te drejta ju shkelen te tjereve, me presionin viziv propagandistik, qe keta individe ushtrojne.

_________________

The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing
ZEUS10
ZEUS10
King
King

Male
Number of posts : 713
Location : CANADA
Humor : Great, the lightning during the anger greater.
Registration date : 2009-01-27
Points : 150
Reputation : 53

http://www.zeus10.com

Back to top Go down

Re: Burrel, përjashtohet nga shkolla 17 vjeçaria, me ferexhe

Post  AuLoNa on Tue Mar 31, 2009 5:12 pm

Flm per kete postim Zeus, ketu eshe edhe video interviste e kesaj vajze.

Pa dashur te ofendojme asnje nga besimet qe ushtrohen ne Shqiperi, kur shkon ne nje shkolle publike ku te gjithe vene sipas rregullave te shtetit, atehere feja nuk ka pune aty. Kjo i ben te gjithe nxenesit e tjere qe edhe ata c'fare do lloj feje te jene te mbajne apo ushtorjne besimet e tyre, aty ku duhet te mesohet dituria e vertete.

Nqs keta nxenes duan te mbulohen me ferexhe, atehere te veje ne Madrasa.
AuLoNa
AuLoNa
No rank
No rank

Female
Number of posts : 1002
Location : USA
Humor : Plenty..:)
Registration date : 2009-01-27
Points : 118
Reputation : 33

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum