ARBËNIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Laluceria & Laberia barcalejshen

4 posters

Go down

Laluceria & Laberia barcalejshen Empty Re: Laluceria & Laberia barcalejshen

Post  alfeko sukaraku Sat Feb 07, 2009 6:20 pm

Labe perse krenohesh me laberin edhe nuk do qe te quajn laluce.Lala tregohet per i zgjuar.

Labi: Me sa i ke vezet

Lala: Me 10 leke ree

Labi: Me se re me sa??

Lala: Me shtate ore me shtate.

Labi: Braavo,me jep dhjete veze..edhe me thuaj sa bejne.

Lala: 10 here 7 =100.

Labi: na merri edhe mos me thuaj mua se kushton 10 leke veza, degjove.

alfeko sukaraku
Senior Member
Senior Member

Male
Number of posts : 198
Registration date : 2009-02-04
Points : 21
Reputation : 21

Back to top Go down

Laluceria & Laberia barcalejshen Empty Re: Laluceria & Laberia barcalejshen

Post  alfeko sukaraku Sat Feb 07, 2009 6:28 pm

po ajo tjetra me varken ne Vjose.

Matan labi,ketej lala.


varken e kishin te perbashket edhe e hidhnin me duke terhequr litarin.Lala u lodhe edhe nuk donte te terhiqte me ,ndaj e nxorri varken ne brege.Labi i bertiti ...hidhe varken ketej se i ziu ti.Lala ju pergjigje:A di note ti ree.Jo tha labi.Po arem a ke? Jo tha labi >E po c me "cane koken" nuk ta hedh varken.

alfeko sukaraku
Senior Member
Senior Member

Male
Number of posts : 198
Registration date : 2009-02-04
Points : 21
Reputation : 21

Back to top Go down

Laluceria & Laberia barcalejshen Empty Re: Laluceria & Laberia barcalejshen

Post  AuLoNa Sat Feb 07, 2009 6:33 pm

alfeko sukaraku wrote:Labe perse krenohesh me laberin edhe nuk do qe te quajn laluce.Lala tregohet per i zgjuar.

Labi: Me sa i ke vezet

Lala: Me 10 leke ree

Labi: Me se re me sa??

Lala: Me shtate ore me shtate.

Labi: Braavo,me jep dhjete veze..edhe me thuaj sa bejne.

Lala: 10 here 7 =100.

Labi: na merri edhe mos me thuaj mua se kushton 10 leke veza, degjove.


LOL

Zihen dy kunata, nusja ishte nga ana e Myzeqese dhe zihet me motren e burrit qe ishte labe.

Myzeqarja-Aman se na vdiqet edhe ju labet doni te jeni te gjithe ne podjum! E kush do t'ju parakaloj?
Labja-Te gjithe ne labet do jemi ne pudium dhe do na parakalojne lalucet te na bejne nder! Laughing
AuLoNa
AuLoNa
No rank
No rank

Female
Number of posts : 1002
Location : USA
Humor : Plenty..:)
Registration date : 2009-01-27
Points : 118
Reputation : 33

Back to top Go down

Laluceria & Laberia barcalejshen Empty Re: Laluceria & Laberia barcalejshen

Post  alfeko sukaraku Sat Feb 07, 2009 6:38 pm

smartcar wrote:po une ku i kam yjt?

mire se ju gjeta mike.

Yjet---po me kujton ate historin e Labit me Skrapalliun:

Luftuam ne ,luftua edhe labet.Perse tja vene enrin LAPIdare edhe te mos ja vene SKRAPIdare.Yjet jane per yjet.edhe me yje se labet nuk ka Shqiperia lol...

alfeko sukaraku
Senior Member
Senior Member

Male
Number of posts : 198
Registration date : 2009-02-04
Points : 21
Reputation : 21

Back to top Go down

Laluceria & Laberia barcalejshen Empty Re: Laluceria & Laberia barcalejshen

Post  ABC Sat Feb 07, 2009 6:40 pm

................................


Last edited by ABC on Thu Feb 12, 2009 5:58 pm; edited 2 times in total
ABC
ABC
Senior Member
Senior Member

Number of posts : 149
Registration date : 2009-01-30
Points : 27
Reputation : 20

http://www.albforum.us

Back to top Go down

Laluceria & Laberia barcalejshen Empty Re: Laluceria & Laberia barcalejshen

Post  alfeko sukaraku Sat Feb 07, 2009 6:44 pm

Jo vetem LAPIdarin qe emoren por kerkonin te nderronin edhe lekun edhe ta quanin "labe".Leku shpetoj fale zgjuarsis se nje laluci i cili ju tha leberve:Po mire e lacenjjjj ,po neser kur te vini ne pazare per gomar si do e beni pazarin ju?Do thoni nje gomare= 10 leber.

alfeko sukaraku
Senior Member
Senior Member

Male
Number of posts : 198
Registration date : 2009-02-04
Points : 21
Reputation : 21

Back to top Go down

Laluceria & Laberia barcalejshen Empty Re: Laluceria & Laberia barcalejshen

Post  ABC Sat Feb 07, 2009 6:48 pm

..........................


Last edited by ABC on Thu Feb 12, 2009 5:59 pm; edited 1 time in total
ABC
ABC
Senior Member
Senior Member

Number of posts : 149
Registration date : 2009-01-30
Points : 27
Reputation : 20

http://www.albforum.us

Back to top Go down

Laluceria & Laberia barcalejshen Empty Re: Laluceria & Laberia barcalejshen

Post  AuLoNa Sat Feb 07, 2009 6:48 pm

alfeko sukaraku wrote:
smartcar wrote:po une ku i kam yjt?

mire se ju gjeta mike.

Yjet---po me kujton ate historin e Labit me Skrapalliun:

Luftuam ne ,luftua edhe labet.Perse tja vene enrin LAPIdare edhe te mos ja vene SKRAPIdare.Yjet jane per yjet.edhe me yje se labet nuk ka Shqiperia lol...

hmmm jo nuk e di kush e ka thene kete, por po them verisionin orgjinal, per arsye se kjo ishte me teper midis jugut dhe veriut.

Ne nje tren udhetonin nje Lab dhe nje malesor. Ne bisede e siper fillojne te zihen, jo ne malsoret, jo ne labet lufutam me teper.
I thote Labi-O mik xhani po te ishte ashtu sic thua ti, permendoret do e kishin emrin Malokdar e jo Labidar. Very Happy
AuLoNa
AuLoNa
No rank
No rank

Female
Number of posts : 1002
Location : USA
Humor : Plenty..:)
Registration date : 2009-01-27
Points : 118
Reputation : 33

Back to top Go down

Laluceria & Laberia barcalejshen Empty Re: Laluceria & Laberia barcalejshen

Post  alfeko sukaraku Sat Feb 07, 2009 6:51 pm

Ah nuk i dini ju historit e reja?? Keto qe tregojm jane per kohet e vjetra.Tani kohet kane ndryshuar edhe nipcet jane bere me te forte se dajot........

Nisen lebrit per te vjedhur sharqinjet e laleve.Nje plake i vjeter labe ju tha ...mos shkoni more djema se do ju rrahin nipcet----uuuuuuuu neve do na rrahin lalet!!.U nisen shkuan edhe u kthyen te rrahur.Shkuan edhe e pyeten labin e vjeter se si qendron puna qe lalet jane bere kaq te forte.Labi i vjeter ju tha:Jane niprit tane(demek na zune plakat) edhe nipcia ndonjeher behet me i forte se djali--tha plaku i vjeter.

alfeko sukaraku
Senior Member
Senior Member

Male
Number of posts : 198
Registration date : 2009-02-04
Points : 21
Reputation : 21

Back to top Go down

Laluceria & Laberia barcalejshen Empty Re: Laluceria & Laberia barcalejshen

Post  ABC Sat Feb 07, 2009 6:56 pm

......................................


Last edited by ABC on Thu Feb 12, 2009 5:59 pm; edited 1 time in total
ABC
ABC
Senior Member
Senior Member

Number of posts : 149
Registration date : 2009-01-30
Points : 27
Reputation : 20

http://www.albforum.us

Back to top Go down

Laluceria & Laberia barcalejshen Empty Re: Laluceria & Laberia barcalejshen

Post  ABC Sat Feb 07, 2009 6:58 pm

Ja po e filloj nje une. Ishte nje lab dhe shkon ne dyqan. Hijerende dhe gjithe dengla i thote shiteses:

-Uo motra, me jep nje pakete duhan moj
-Ajo ia jep. Ky sheh etiketen qe thote "Pirja e duhanit shkakton impotence " dhe i kthehet shiteses
- Na moj ti, merre kete dhe me jep nje na ato me kancer mua
ABC
ABC
Senior Member
Senior Member

Number of posts : 149
Registration date : 2009-01-30
Points : 27
Reputation : 20

http://www.albforum.us

Back to top Go down

Laluceria & Laberia barcalejshen Empty Re: Laluceria & Laberia barcalejshen

Post  AuLoNa Sat Feb 07, 2009 7:04 pm

alfeko sukaraku wrote:Ah nuk i dini ju historit e reja?? Keto qe tregojm jane per kohet e vjetra.Tani kohet kane ndryshuar edhe nipcet jane bere me te forte se dajot........

Nisen lebrit per te vjedhur sharqinjet e laleve.Nje plake i vjeter labe ju tha ...mos shkoni more djema se do ju rrahin nipcet----uuuuuuuu neve do na rrahin lalet!!.U nisen shkuan edhe u kthyen te rrahur.Shkuan edhe e pyeten labin e vjeter se si qendron puna qe lalet jane bere kaq te forte.Labi i vjeter ju tha:Jane niprit tane(demek na zune plakat) edhe nipcia ndonjeher behet me i forte se djali--tha plaku i vjeter.

hmmm keto te rejat sikur nuk kane ate origjinalitetin! Razz

Ne kohe lufte kalonin Labet nga ana e myzeqese dhe lalucet nga frika iknin, dhe i linin femrat vetem.Wink
Mbas nje fare kohe u ngriten Labet te venin te vidhnin neper arat e myzeqese, po c'te degjonin krismat.
Tha njeri nga banda-C'a ka ndodh keshtu me lalucet!
Ja kthen tjeteri-Nuk jan lalucet derman, po o burra o derra jepuni kembeve se na jane rritur djemte! Laughing
AuLoNa
AuLoNa
No rank
No rank

Female
Number of posts : 1002
Location : USA
Humor : Plenty..:)
Registration date : 2009-01-27
Points : 118
Reputation : 33

Back to top Go down

Laluceria & Laberia barcalejshen Empty Re: Laluceria & Laberia barcalejshen

Post  alfeko sukaraku Sat Feb 07, 2009 7:08 pm

ABC

te pershendes me me te rene


Ne Fier udhetonin drejt Lushnjes nje benx 2400 me targat e lushnjes perpara edhe nga mbas nje benx 2400 me targat e vlores.Vlonjati i binte boris por lushnjari nuk ja hapte rrugen.Ne te hyre te lushnjes ndaloj lushnjari edhe zbriti nga makina edhe i tha:

Lushnjari:Ca ke re laco,ca ke qe i bie boris pip pip pip?

Vlonjati:I bije qe te hapesh rrugen!

Lushnjari : Perse ta hap rrugen--benx ti ,benx une,2400 ti ,2400 une,me shpejtesi ti ,me shpejtesi une.

Labi u zu ngushte --por e gjeti rrugen.

Labi : Po hape ore rrugen se ke targa te korruptuara.

Lushnjari:Pse ore laco ,ca kane targat e mija?

Labi : jane te korruptuara,shiko ca shkruajn L U=Liro Udhet

Lushnjari: Po edhe une te pac ore laco te pac.

Labi:Ca p e reee?

Lushnjari : Pashe targat e tua.

Labi : Perse ore ca kane targat e mija?

Lushnjari :Si ore ca kane?A nuk i shikon ? V L=Vari Leshet---ndaj edhe nuk ta hapa rrugen.

alfeko sukaraku
Senior Member
Senior Member

Male
Number of posts : 198
Registration date : 2009-02-04
Points : 21
Reputation : 21

Back to top Go down

Laluceria & Laberia barcalejshen Empty Re: Laluceria & Laberia barcalejshen

Post  ABC Sat Feb 07, 2009 7:11 pm

....................................


Last edited by ABC on Thu Feb 12, 2009 5:59 pm; edited 1 time in total
ABC
ABC
Senior Member
Senior Member

Number of posts : 149
Registration date : 2009-01-30
Points : 27
Reputation : 20

http://www.albforum.us

Back to top Go down

Laluceria & Laberia barcalejshen Empty Re: Laluceria & Laberia barcalejshen

Post  AuLoNa Sat Feb 07, 2009 7:13 pm

ABC wrote:
Me kete qe the, e bere laben me dhimbje koke, degjom mua :LOL


LOL, nahhh sa po e shkruaja kete barcolete, kur e pashe e kishte shkruar para meje! Very Happy
AuLoNa
AuLoNa
No rank
No rank

Female
Number of posts : 1002
Location : USA
Humor : Plenty..:)
Registration date : 2009-01-27
Points : 118
Reputation : 33

Back to top Go down

Laluceria & Laberia barcalejshen Empty Re: Laluceria & Laberia barcalejshen

Post  seminol Sun Feb 08, 2009 8:52 pm

alfeko sukaraku wrote:Labe perse krenohesh me laberin edhe nuk do qe te quajn laluce.Lala tregohet per i zgjuar.

Labi: Me sa i ke vezet

Lala: Me 10 leke ree

Labi: Me se re me sa??

Lala: Me shtate ore me shtate.

Labi: Braavo,me jep dhjete veze..edhe me thuaj sa bejne.
Lala: 10 here 7 =100.

Labi: na merri edhe mos me thuaj mua se kushton 10 leke veza, degjove.
lool ... Laughing do kete qene lab nga rrogozhina
seminol
seminol
Junior Member
Junior Member

Male
Number of posts : 21
Location : usa
Registration date : 2009-01-30
Points : 4
Reputation : 3

Back to top Go down

Laluceria & Laberia barcalejshen Empty malsori mik te labi

Post  seminol Sun Feb 08, 2009 9:09 pm

qeveria con nje delegacion nga malsia ne laberi per te pare si jetonin dhe kujdeseshin per shtepine lebrit.. mbas darkes mikpritese te labit..me i vjetri i delegacionit nga veriu thote: o i zot i shpis, falmneres per bujarine dhe mikpritjen tande... po due me ta ba ni pytje? urdhero -i thote labi.... a ban me dit... si ja bani bre qe i mbani ni kto kulla kaq bukur e paster? labi i pergjigjet__ eee kemi grate nikoqire ne !.... malsori__ lum miku ... per nji at modhin krisht ne na plasem tu i qi bre po s'bai gja!!
seminol
seminol
Junior Member
Junior Member

Male
Number of posts : 21
Location : usa
Registration date : 2009-01-30
Points : 4
Reputation : 3

Back to top Go down

Laluceria & Laberia barcalejshen Empty Re: Laluceria & Laberia barcalejshen

Post  ABC Sun Feb 08, 2009 9:21 pm

Ishte njehere nje labe dhe u martua ne Fier. Diten e pare pas dasmes i thote vjerra nuses.
-Te keqen nenia me mire me thuaj cfare tekash ke ti, ti them dhe une cfare tekash kam une keshtu qe nuk do merzitemi me njera tjetren me vone. Une psh sa zgjohem ne mengjes dua nje kafe, ndonje cigare pastaj po te jem me nerva e ve trendafilin ne anen e djathte, po te jem pa nerva e vej ne te majten. Me kuptove te keqen nenia?
-Po moj mama, te kuptova. Une psh sa ngrihem ne mengjes, dua te pi nje kafe
-U tu befte mamaja, po ta ben mamaja ty kafene qe ne mengjes.
-Po dhe ndonje cigare me kafen mire do jete
-U tu befte mamaja e pijme bashke sa te percjellim burrat
-Po qe te me shijojne keto o mama dua dhe nje teke raki.
-Po te jep nenia ty dhe dy po deshe
-Ah jo mama jo, e leme me nje se po piva dy, as me behet vone fare se ku e ve trendafilin ti Very Happy
ABC
ABC
Senior Member
Senior Member

Number of posts : 149
Registration date : 2009-01-30
Points : 27
Reputation : 20

http://www.albforum.us

Back to top Go down

Laluceria & Laberia barcalejshen Empty Re: Laluceria & Laberia barcalejshen

Post  seminol Sun Feb 08, 2009 9:31 pm

ABC wrote:Ishte njehere nje labe dhe u martua ne Fier. Diten e pare pas dasmes i thote vjerra nuses.
-Te keqen nenia me mire me thuaj cfare tekash ke ti, ti them dhe une cfare tekash kam une keshtu qe nuk do merzitemi me njera tjetren me vone. Une psh sa zgjohem ne mengjes dua nje kafe, ndonje cigare pastaj po te jem me nerva e ve trendafilin ne anen e djathte, po te jem pa nerva e vej ne te majten. Me kuptove te keqen nenia?
-Po moj mama, te kuptova. Une psh sa ngrihem ne mengjes, dua te pi nje kafe
-U tu befte mamaja, po ta ben mamaja ty kafene qe ne mengjes.
-Po dhe ndonje cigare me kafen mire do jete
-U tu befte mamaja e pijme bashke sa te percjellim burrat
-Po qe te me shijojne keto o mama dua dhe nje teke raki.
-Po te jep nenia ty dhe dy po deshe
-Ah jo mama jo, e leme me nje se po piva dy, as me behet vone fare se ku e ve trendafilin ti Very Happy
hahahahahaha kjo eshte shume e forte
seminol
seminol
Junior Member
Junior Member

Male
Number of posts : 21
Location : usa
Registration date : 2009-01-30
Points : 4
Reputation : 3

Back to top Go down

Laluceria & Laberia barcalejshen Empty Re: Laluceria & Laberia barcalejshen

Post  ABC Sun Feb 08, 2009 10:18 pm

Ne xhiron e Vlores po kalonte nje zezake, me flokët bubuzhel. I afrohet nje vlonjat dhe i thote:
- Na moj Erresire, me cfare i ke krehur leshrat, me Dinamit ???
ABC
ABC
Senior Member
Senior Member

Number of posts : 149
Registration date : 2009-01-30
Points : 27
Reputation : 20

http://www.albforum.us

Back to top Go down

Laluceria & Laberia barcalejshen Empty Re: Laluceria & Laberia barcalejshen

Post  alfeko sukaraku Mon Feb 09, 2009 10:40 am

seminol wrote:
alfeko sukaraku wrote:Labe perse krenohesh me laberin edhe nuk do qe te quajn laluce.Lala tregohet per i zgjuar.

Labi: Me sa i ke vezet

Lala: Me 10 leke ree

Labi: Me se re me sa??

Lala: Me shtate ore me shtate.

Labi: Braavo,me jep dhjete veze..edhe me thuaj sa bejne.
Lala: 10 here 7 =100.

Labi: na merri edhe mos me thuaj mua se kushton 10 leke veza, degjove.
lool ... Laughing do kete qene lab nga rrogozhina

nuk i njohke mire labet me duket

alfeko sukaraku
Senior Member
Senior Member

Male
Number of posts : 198
Registration date : 2009-02-04
Points : 21
Reputation : 21

Back to top Go down

Laluceria & Laberia barcalejshen Empty Re: Laluceria & Laberia barcalejshen

Post  AuLoNa Mon Feb 16, 2009 10:25 pm

Guzhinjeri

Ishte nje dite nje futbollist i Partizanit dhe shkon ne Vlore. Perpara ndeshjes po rrinte te nje kioske qe sherbente bifteke te pjekur. Vjen pronari dhe ky i thote:
- Aman o vella ma bej nje bifket se me griu uria, por shume shpejt ama.
E ben pronari dhe ja con shpejt. Nderkohe qe prape futbollisti i kerkon edhe nje biftek tjeter, por shume te shpejte ama.
Dhe ky nje e dy i thoshte pronarit:
- He mo, a u be ai bifketu?
Sduroi me pronari dhe i kthehet futbollistit:
- Ore te q***** motren, cfare kujton se e kam zgaren une, fotokopje?


Mire e di qe keto kane pak banalitet, por pranohet ketu tek shakarat! Laughing
AuLoNa
AuLoNa
No rank
No rank

Female
Number of posts : 1002
Location : USA
Humor : Plenty..:)
Registration date : 2009-01-27
Points : 118
Reputation : 33

Back to top Go down

Laluceria & Laberia barcalejshen Empty Re: Laluceria & Laberia barcalejshen

Post  alfeko sukaraku Tue Feb 17, 2009 12:41 pm

AuLoNa wrote:Guzhinjeri

Ishte nje dite nje futbollist i Partizanit dhe shkon ne Vlore. Perpara ndeshjes po rrinte te nje kioske qe sherbente bifteke te pjekur. Vjen pronari dhe ky i thote:
- Aman o vella ma bej nje bifket se me griu uria, por shume shpejt ama.
E ben pronari dhe ja con shpejt. Nderkohe qe prape futbollisti i kerkon edhe nje biftek tjeter, por shume te shpejte ama.
Dhe ky nje e dy i thoshte pronarit:
- He mo, a u be ai bifketu?
Sduroi me pronari dhe i kthehet futbollistit:
- Ore te q***** motren, cfare kujton se e kam zgaren une, fotokopje?


Mire e di qe keto kane pak banalitet, por pranohet ketu tek shakarat! Laughing

na ti moj sorkadhe...vlonjati nuk shane ne tym per moter kurre...nuk perdore --ore te q------ motren kurre ne gallat.Mund ta perdorin vetem keshtu---ore ja q--- motren...me nje fjale zgares.


autobuzi i Partizanit si mbaroj ndeshjen ne vlore u nis me lojtaret drejt tiranes.brenda kishte hyre edhe nje vlonjat qe po udhtonte si tifoz i partizanit---hem shoferi e kuptoj edhe e pyeti:

Nga je ti o plako?
Nga tirona
Ku rri ne tiron??
te varri barjamit --u pergjigj Vorrbamsi nga vlora.

alfeko sukaraku
Senior Member
Senior Member

Male
Number of posts : 198
Registration date : 2009-02-04
Points : 21
Reputation : 21

Back to top Go down

Laluceria & Laberia barcalejshen Empty Re: Laluceria & Laberia barcalejshen

Post  AuLoNa Tue Feb 17, 2009 1:33 pm

alfeko sukaraku wrote:

na ti moj sorkadhe...vlonjati nuk shane ne tym per moter kurre...nuk perdore --ore te q------ motren kurre ne gallat.Mund ta perdorin vetem keshtu---ore ja q--- motren...me nje fjale zgares.


autobuzi i Partizanit si mbaroj ndeshjen ne vlore u nis me lojtaret drejt tiranes.brenda kishte hyre edhe nje vlonjat qe po udhtonte si tifoz i partizanit---hem shoferi e kuptoj edhe e pyeti:

Nga je ti o plako?
Nga tirona
Ku rri ne tiron??
te varri barjamit --u pergjigj Vorrbamsi nga vlora.

Nuk e di nga i gjen keto barcaleta, po gjeji pak te rimojne te shkreten!Very Happy

Qe thoni ju.. kishin dale vlonjatet te sheshi flamurit.. e po demonstronin kunder saliut..

parulla ishte..

duam parat tona.. duam parat tona.. tere vlora aty.. uau iu.. duke bertitur..
mes turmes dhe nji laluc nga kte te zbarkuarit mbas 90-t e casë..
dhe ai me turmen ulerin.. dua paret e mia, dua paret e mia..
kurse vlonjatet.. duam parat tona.. duam parat tona.. duam parat tona.. ushtonte sheshi..
e shpesh degjohej dhe laluci .. dua paret e mia, dua paret e mia..
i kthehet malua..
na mo ti.. sa para ke humbur.. i thote lalucit..
un i 20 mij thot laluci..
e di cke..i thot malua.. na dyzet e ik mo na prish korin ketu.. a derzi..
tongue
AuLoNa
AuLoNa
No rank
No rank

Female
Number of posts : 1002
Location : USA
Humor : Plenty..:)
Registration date : 2009-01-27
Points : 118
Reputation : 33

Back to top Go down

Laluceria & Laberia barcalejshen Empty Re: Laluceria & Laberia barcalejshen

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum