ARBËNIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ngjela: Asnje kolacion me Berishen

3 posters

Go down

Ngjela: Asnje kolacion me Berishen Empty Ngjela: Asnje kolacion me Berishen

Post  Hëna Wed Feb 25, 2009 7:07 pm

Kryetari i “Ligj dhe drejtesi”, Spartak Ngjela ka deklaruar se partia e tij nuk do te beje asnje koalicion me kryeministrin Sali Berisha.

Ai deklaroi ne “Shqip” se kjo eshte edhe pika ndarese mes tij dhe dy partive te tjera te koalicionit “Poli i lirise”.

“Partia ‘Ligj dhe drejtesi’ e konsideron Berishen fatkeqesi kombetare. Ne nuk bejme koalicion me asnje nga partite aktuale”, eshte shprehur Ngjela.

“Kjo eshte edhe pika ndarese me partite e tjera te ‘Polit te lirise’... dhe koalicioni nuk eshte formuar ende”, theksoi ai.

Kryetari i PDK-se, Nard Ndoka e ka justifikuar koalicionin me kryeministrin Berisha me mungesen e informacionit qe ai ka pasur per kreun e qeverise, te cilin e konsideroi si nje komunist.

“Kemi bere koalicion me Berishen pa e njohur dhe me informacion fare minimal. Por rezultoi se ai ishte nje komunist”, tha Ndoka.

Te ftuarit ne emision jane vene ne veshtiresi nga pyetja e gazetareve te ftuar ne “Shqip” ne lidhje me numrin e madh te partive politike qe Ngjela, Ndoka dhe Shehi kane nderuar gjate 18 viteve te tyre ne politiken shqiptare.

“E rendesishme per ne eshte se nuk kemi qene anetare te Partise Komuniste”, eshte pergjigjur Ndoka.

Ndersa per Ngjelen eshte e rendesishme “qendrimi konstant” qe ai ka mbajtur "gjate te gjithe ketyre viteve ne politike".

Ketu eshte edhe emijoni SHQIP i cili jep drejt perdrejtete kete bisedim te ketyre deputeteve te cilet jane mbledh ne kete kolacion

http://www.top-channel.tv/new/video.php?id=3965

^^^shiko video, eshte e ndare ne 3 pjese!
Hëna
Hëna
Senior Member
Senior Member

Female
Number of posts : 179
Registration date : 2009-02-10
Points : 12
Reputation : 5

Back to top Go down

Ngjela: Asnje kolacion me Berishen Empty Re: Ngjela: Asnje kolacion me Berishen

Post  sulioti Sat Mar 28, 2009 4:54 pm

Une po e deklaroj hapur simpatin dhe mbeshtetjen time me vote per ligj dhe drejtesi, une i besoj avokatit, eshte njeri me vizion te qart demokratik,nuk eshte njeri qe eshte i zhytur ne llumin ku zjen politika jon, kjo e ben ate vecant, i uroj sa me shume simpatizant kesaj partie , qe mund te ofroje me te vertet, ligj dhe drejtesi per te gjith Shqiptaret.
sulioti
sulioti
Regular Member
Regular Member

Male
Number of posts : 70
Age : 43
Location : belgium
Registration date : 2009-02-10
Points : 22
Reputation : 22

Back to top Go down

Ngjela: Asnje kolacion me Berishen Empty Re: Ngjela: Asnje kolacion me Berishen

Post  ZEUS10 Mon Mar 30, 2009 8:50 pm

Ngjela: Asnje kolacion me Berishen

Nese Ngjela nuk kerkon te hajë ndonje kolacion me Berishen, nje Zot e di nese do te krijoje koalicion me te. Se te pakten ne Itali eshte ndryshe te hash "kolacion" me dike dhe ndryshe te besh koalicion me te Very Happy
ZEUS10
ZEUS10
King
King

Male
Number of posts : 713
Location : CANADA
Humor : Great, the lightning during the anger greater.
Registration date : 2009-01-27
Points : 150
Reputation : 53

http://www.zeus10.com

Back to top Go down

Ngjela: Asnje kolacion me Berishen Empty Re: Ngjela: Asnje kolacion me Berishen

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum