ARBËNIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

lalucet trima

4 posters

Go down

lalucet trima Empty lalucet trima

Post  seminol Sun Feb 08, 2009 9:16 pm

lebrit gjithmone shkonin plackisnin bagetite ne zonen e myzeqses dhe mbas shume kohesh papritur lalucet filluan rezistencen me arme kundra leberve ... i tregojne me plakut lab se lalucet po ngrein krye dhe eshte per tu habitur..plaku vjeter degjoi dhe tha.. djema lerini te qete tani se jane bijte tane
seminol
seminol
Junior Member
Junior Member

Male
Number of posts : 21
Location : usa
Registration date : 2009-01-30
Points : 4
Reputation : 3

Back to top Go down

lalucet trima Empty Re: lalucet trima

Post  ABC Mon Feb 09, 2009 12:21 am

...............................


Last edited by ABC on Thu Feb 12, 2009 6:08 pm; edited 1 time in total
ABC
ABC
Senior Member
Senior Member

Number of posts : 149
Registration date : 2009-01-30
Points : 27
Reputation : 20

http://www.albforum.us

Back to top Go down

lalucet trima Empty Re: lalucet trima

Post  alfeko sukaraku Mon Feb 09, 2009 10:31 am

re lacoooo do rini urt ju rejjj. shume po na shani nga nenat.Shqiptare jane edhe ato ,si ne laberi edhe laluceri njesoj e kane--vetem ne kine ndryshon ai muhabet.

alfeko sukaraku
Senior Member
Senior Member

Male
Number of posts : 198
Registration date : 2009-02-04
Points : 21
Reputation : 21

Back to top Go down

lalucet trima Empty Re: lalucet trima

Post  ABC Mon Feb 09, 2009 10:34 am

........................................


Last edited by ABC on Thu Feb 12, 2009 6:08 pm; edited 1 time in total
ABC
ABC
Senior Member
Senior Member

Number of posts : 149
Registration date : 2009-01-30
Points : 27
Reputation : 20

http://www.albforum.us

Back to top Go down

lalucet trima Empty Re: lalucet trima

Post  alfeko sukaraku Mon Feb 09, 2009 10:43 am

Labi I:o rej e mori motra provimin?

Labi II: E mori te trapin.

Labi I:Po ti a e more?

Labii II: Mora ate te motres?

alfeko sukaraku
Senior Member
Senior Member

Male
Number of posts : 198
Registration date : 2009-02-04
Points : 21
Reputation : 21

Back to top Go down

lalucet trima Empty Re: lalucet trima

Post  ABC Mon Feb 09, 2009 10:45 am

............................


Last edited by ABC on Thu Feb 12, 2009 6:08 pm; edited 1 time in total
ABC
ABC
Senior Member
Senior Member

Number of posts : 149
Registration date : 2009-01-30
Points : 27
Reputation : 20

http://www.albforum.us

Back to top Go down

lalucet trima Empty Re: lalucet trima

Post  alfeko sukaraku Mon Feb 09, 2009 10:48 am

c ti beshe--me shpetuan nga frika e labeve.

alfeko sukaraku
Senior Member
Senior Member

Male
Number of posts : 198
Registration date : 2009-02-04
Points : 21
Reputation : 21

Back to top Go down

lalucet trima Empty Re: lalucet trima

Post  ABC Mon Feb 09, 2009 10:51 am

.............................


Last edited by ABC on Thu Feb 12, 2009 6:07 pm; edited 1 time in total
ABC
ABC
Senior Member
Senior Member

Number of posts : 149
Registration date : 2009-01-30
Points : 27
Reputation : 20

http://www.albforum.us

Back to top Go down

lalucet trima Empty Re: lalucet trima

Post  alfeko sukaraku Mon Feb 09, 2009 10:51 am

u kthye nipi nga ushtria edhe shkoj tek Tezja edhe po tregonin historit e ushtris.

pa pritur filluan te qeshnin me te madhe edhe tezja i pyeti--Ca po thoni ore nipce?

Vari K - teze pune ushtrie?

kjo u perserit nja 5 here edhe me ne funde tezja ju kthye nipit:

A te keqen tezja ty o nipce K--- vajte ne ushtri edhe K--- erdhe.

alfeko sukaraku
Senior Member
Senior Member

Male
Number of posts : 198
Registration date : 2009-02-04
Points : 21
Reputation : 21

Back to top Go down

lalucet trima Empty Re: lalucet trima

Post  ABC Mon Feb 09, 2009 10:54 am

................................


Last edited by ABC on Thu Feb 12, 2009 6:07 pm; edited 1 time in total
ABC
ABC
Senior Member
Senior Member

Number of posts : 149
Registration date : 2009-01-30
Points : 27
Reputation : 20

http://www.albforum.us

Back to top Go down

lalucet trima Empty Re: lalucet trima

Post  alfeko sukaraku Mon Feb 09, 2009 10:55 am

LABI-ABETARJA EDHE I BIRI


ju e dini qe vlonjatet e kane ne maje te gjuhes sharjen per moter---qe ketu ka lindur edhe anekdota me labin edhe djalin e vete duke i mesuar abetaren.

I befsha? motren e madhe shtypit
I befsha motren e vogle shtypi

alfeko sukaraku
Senior Member
Senior Member

Male
Number of posts : 198
Registration date : 2009-02-04
Points : 21
Reputation : 21

Back to top Go down

lalucet trima Empty Re: lalucet trima

Post  alfeko sukaraku Mon Feb 09, 2009 10:57 am

ABC wrote:Ti re laco, po jo kshu re, mbaje veten. Ka femra ketu qe te qafsha ishalla. lol

TE FLASESH PER LABET ky fjalore eshte me se i domosdoshem.Nuk munde ta kuptosh damari labe pa kete fjalore.Origjina ime eshte nga Kanina --e kam nje damar qe andej--por jame lindur e rritur ne laleri.

alfeko sukaraku
Senior Member
Senior Member

Male
Number of posts : 198
Registration date : 2009-02-04
Points : 21
Reputation : 21

Back to top Go down

lalucet trima Empty Re: lalucet trima

Post  ABC Mon Feb 09, 2009 2:59 pm

..................


Last edited by ABC on Thu Feb 12, 2009 6:07 pm; edited 1 time in total
ABC
ABC
Senior Member
Senior Member

Number of posts : 149
Registration date : 2009-01-30
Points : 27
Reputation : 20

http://www.albforum.us

Back to top Go down

lalucet trima Empty Re: lalucet trima

Post  Kleopatra Tue Feb 10, 2009 10:53 pm

sna berret shume per te qeshur, por presim pa durim nevertheless Very Happy
Kleopatra
Kleopatra
Junior Member
Junior Member

Number of posts : 9
Registration date : 2009-02-04
Points : 1
Reputation : 1

Back to top Go down

lalucet trima Empty Re: lalucet trima

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum