ARBËNIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Eurosong

5 posters

Go down

Eurosong Empty Eurosong

Post  ZEUS10 Thu May 14, 2009 2:50 pm

This sweet girl is representing Albania in the competicion.

Eurosong Fv8r6e

ZEUS10
ZEUS10
King
King

Male
Number of posts : 713
Location : CANADA
Humor : Great, the lightning during the anger greater.
Registration date : 2009-01-27
Points : 150
Reputation : 53

http://www.zeus10.com

Back to top Go down

Eurosong Empty Re: Eurosong

Post  AuLoNa Thu May 14, 2009 3:19 pmPo kenga ishte e bukur Zeus, por koreografia qe prezantuan ne Eurovizion, nuk dua te filloje te flas per arsye sespe ne mbahemi per disa nga valltaret me te mire, dhe si nuk ishte munduar njeri te bente nje koreografi te mire qe vertet te bente pak me teper buje.


Last edited by AuLoNa on Thu May 14, 2009 4:14 pm; edited 1 time in total
AuLoNa
AuLoNa
No rank
No rank

Female
Number of posts : 1002
Location : USA
Humor : Plenty..:)
Registration date : 2009-01-27
Points : 118
Reputation : 33

Back to top Go down

Eurosong Empty Re: Eurosong

Post  Leka Thu May 14, 2009 3:25 pm

Edhe pse une nuk i ndjeku keto programe, gjithsesi vajza paska nej za te mrekullushem dhe vete ajo keka e tille po ashtu.
Leka
Leka
Moderator
 Moderator

Male
Number of posts : 334
Registration date : 2009-01-27
Points : 64
Reputation : 20

Back to top Go down

Eurosong Empty Re: Eurosong

Post  ZEUS10 Thu May 14, 2009 4:13 pm

I honestly beleive that the Albanian version is way better that the English one:

ZEUS10
ZEUS10
King
King

Male
Number of posts : 713
Location : CANADA
Humor : Great, the lightning during the anger greater.
Registration date : 2009-01-27
Points : 150
Reputation : 53

http://www.zeus10.com

Back to top Go down

Eurosong Empty Re: Eurosong

Post  ZEUS10 Thu May 14, 2009 4:30 pm

Por pa dyshim kenga e Oltes eshte nje nga kenget me te bukura shqiptare te te gjitha koherave, te pakten per mendimin tim:

ZEUS10
ZEUS10
King
King

Male
Number of posts : 713
Location : CANADA
Humor : Great, the lightning during the anger greater.
Registration date : 2009-01-27
Points : 150
Reputation : 53

http://www.zeus10.com

Back to top Go down

Eurosong Empty Re: Eurosong

Post  ABC Thu May 14, 2009 4:36 pm

Mua ndonjehere me duket sikur stonon kjo vajza lol, mgjth koreografia eshte shume poshte. Levizjet e shumta asaj ia marrin frymen dhe po ta degjosh me vemendje shpesh here e lene pa fryme sa pret kengen per te vazhduar serisht. I urova fat aty ke jutubi por, nuk mbaj shume shprese. Prezantim me te bukur kane bere Olta boka dhe ylli me i madh i te sotmes (do ta quaja) Anjeza Shahini.
ABC
ABC
Senior Member
Senior Member

Number of posts : 149
Registration date : 2009-01-30
Points : 27
Reputation : 20

http://www.albforum.us

Back to top Go down

Eurosong Empty Re: Eurosong

Post  ZEUS10 Thu May 14, 2009 4:46 pm

ABC wrote:Mua ndonjehere me duket sikur stonon kjo vajza lol, mgjth koreografia eshte shume poshte. Levizjet e shumta asaj ia marrin frymen dhe po ta degjosh me vemendje shpesh here e lene pa fryme sa pret kengen per te vazhduar serisht. I urova fat aty ke jutubi por, nuk mbaj shume shprese. Prezantim me te bukur kane bere Olta boka dhe ylli me i madh i te sotmes (do ta quaja) Anjeza Shahini.

Ashtu eshte ABC, megjithate te mendosh zerin e fuqishem ne nje moshe aq te re, them se i meriton levdatat.
ZEUS10
ZEUS10
King
King

Male
Number of posts : 713
Location : CANADA
Humor : Great, the lightning during the anger greater.
Registration date : 2009-01-27
Points : 150
Reputation : 53

http://www.zeus10.com

Back to top Go down

Eurosong Empty Re: Eurosong

Post  ABC Thu May 14, 2009 6:42 pm

ZEUS10 wrote:
ABC wrote:Mua ndonjehere me duket sikur stonon kjo vajza lol, mgjth koreografia eshte shume poshte. Levizjet e shumta asaj ia marrin frymen dhe po ta degjosh me vemendje shpesh here e lene pa fryme sa pret kengen per te vazhduar serisht. I urova fat aty ke jutubi por, nuk mbaj shume shprese. Prezantim me te bukur kane bere Olta boka dhe ylli me i madh i te sotmes (do ta quaja) Anjeza Shahini.

Ashtu eshte ABC, megjithate te mendosh zerin e fuqishem ne nje moshe aq te re, them se i meriton levdatat.

Zeri punohet Zeus, nuk eshte problem, por ne po flasim per momentin. Me duket se kesaj goces nuk ia paskan mesuar stilin e lengut te qepes Very Happy
ABC
ABC
Senior Member
Senior Member

Number of posts : 149
Registration date : 2009-01-30
Points : 27
Reputation : 20

http://www.albforum.us

Back to top Go down

Eurosong Empty Albania - Eurovision Song Contest 2009 Semi Final 2 - BBC Three

Post  AuLoNa Sat May 16, 2009 12:02 pm

AuLoNa
AuLoNa
No rank
No rank

Female
Number of posts : 1002
Location : USA
Humor : Plenty..:)
Registration date : 2009-01-27
Points : 118
Reputation : 33

Back to top Go down

Eurosong Empty Re: Eurosong

Post  qiellikalter Mon May 18, 2009 9:09 am

Te gjithe e kane vene re dhe e kane kritikuar menyren e dhenies se pikeve ne Festivalin Europian. Po vleresim me te dobet sesa ai i jurise se Shqiperise nuk gjej. Eshte te pakten i dyti vit rrjesht qe i japin piket maksimale Greqise. Nderkohe ne mungese te Serbise, piket e saj ia dhane Bosnjes.

Me vjen turp dhe zemerim kur degjoj piket e dhena nga goja e atij gjytrymit qe del e flet nga pika me e erret e Tiranes.

qiellikalter
Junior Member
Junior Member

Number of posts : 25
Registration date : 2009-03-20
Points : 11
Reputation : 6

Back to top Go down

Eurosong Empty Re: Eurosong

Post  AuLoNa Mon May 18, 2009 9:40 am

qiellikalter wrote:Te gjithe e kane vene re dhe e kane kritikuar menyren e dhenies se pikeve ne Festivalin Europian. Po vleresim me te dobet sesa ai i jurise se Shqiperise nuk gjej. Eshte te pakten i dyti vit rrjesht qe i japin piket maksimale Greqise. Nderkohe ne mungese te Serbise, piket e saj ia dhane Bosnjes.

Me vjen turp dhe zemerim kur degjoj piket e dhena nga goja e atij gjytrymit qe del e flet nga pika me e erret e Tiranes.

Njerez pa taban ca pret, ose njerez lepiresaxhinj, pa pike dinjiteti kombetar.

Ne na drejtojne greket dhe serbet ne Shqiperi, po ke vene re udheheqesit tane, keshtu nuk duhet fare te na vije cudi.
AuLoNa
AuLoNa
No rank
No rank

Female
Number of posts : 1002
Location : USA
Humor : Plenty..:)
Registration date : 2009-01-27
Points : 118
Reputation : 33

Back to top Go down

Eurosong Empty Re: Eurosong

Post  qiellikalter Mon May 18, 2009 9:47 am

AuLoNa wrote:
Njerez pa taban ca pret, ose njerez lepiresaxhinj, pa pike dinjiteti kombetar.

Ne na drejtojne greket dhe serbet ne Shqiperi, po ke vene re udheheqesit tane, keshtu nuk duhet fare te na vije cudi.

Duke llogaritur edhe luften e madhe qe PD dhe PS bene javen e kaluar per te patur ne koalicionin e tyre PBDNJ-ne e minoritetit grek, te forcohet bindja qe shume politika kombetare varen tashme direkt nga Greqia.

qiellikalter
Junior Member
Junior Member

Number of posts : 25
Registration date : 2009-03-20
Points : 11
Reputation : 6

Back to top Go down

Eurosong Empty Re: Eurosong

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum