ARBËNIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Taktika e shkombetarizimit te shqiptareve.

Go down

Taktika e shkombetarizimit te shqiptareve. Empty Taktika e shkombetarizimit te shqiptareve.

Post  ZEUS10 Fri May 01, 2009 11:10 am

Shqiptaret si KOMB I NDALUAR duhet te jene gjithmon nje popull ne NEVOJE TE PERHERSHME, ti mohohet e drejta e zgjedhjes, ekonomia dhe kultura duhet te jete nen kontroll te monopoleve me qender jasht, te gjitha mjetet qe rrezatojne nacionalizem si TELEVIZIONI, ARTI, SHKOLLIMI, SHTYPI duhet te jene ne duar te njerzve te CAKTUAR

Kjo perben thelbin e politikes ndaj nesh, prandaj dhe gjendemi ne kete gjendje.

Dhe per te gjitha keto ata duhet te mallkojne veten plotesisht, duhet te therresin token e tyre :"toke e mallkuar". Per te futur frymen e disfatizmit, pesimizmit, fatalitetit, bile duke kryer veprime konkrete, angazhohen ish kontigjente spiunash, njerez pa identitet dhe ndjenje te dobet kombetare, shqipfoles te lidhur me interesin e pasurimit te paligjshem.
Media, perben kycin e suksesit, per arritjen e ketij qellimi, prandaj ajo shumicen e rasteve, kontrollohet nga njerezit me te dyshimte shqiptare, pseudoshqiptare dhe te huaj.
ZEUS10
ZEUS10
King
King

Male
Number of posts : 713
Location : CANADA
Humor : Great, the lightning during the anger greater.
Registration date : 2009-01-27
Points : 150
Reputation : 53

http://www.zeus10.com

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum