ARBËNIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Perse jane instaluar nderkombetaret ne Kosove?

Go down

Perse jane instaluar nderkombetaret ne Kosove? Empty Perse jane instaluar nderkombetaret ne Kosove?

Post  ZEUS10 Tue Apr 28, 2009 8:59 am

Nje nga shpresat e Serbise, me instalimin e "pushtetit nderkombetar" ne Kosove, eshte shkombetarizimi dhe deshqiptarizimi i Kosoves, ne pamundesi, per te zbatuar teotine e "Tokes se djegur".
Mund te thuhet, se jane kane arritur pjeserisht synimit. Kosova nje toke shqiptare, nuk perdor me simbole te tilla, as flamur, as hymn as karrakter njeetnik shqiptar. Por gjeja me deshperuese, ne funksion te shkombetarizimit te shqiptareve, eshte mbjellja e varferise. Kjo e fundit, do te beje ate, qe nuk e bene dot, bajonetat dhe bombat serbe.

Perse jane instaluar nderkombetaret ne Kosove? Flamur001
ZEUS10
ZEUS10
King
King

Male
Number of posts : 713
Location : CANADA
Humor : Great, the lightning during the anger greater.
Registration date : 2009-01-27
Points : 150
Reputation : 53

http://www.zeus10.com

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum