ARBËNIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

“Skenderbeu” kthehet ne atdhe

2 posters

Go down

“Skenderbeu” kthehet ne atdhe Empty “Skenderbeu” kthehet ne atdhe

Post  AuLoNa Sat Apr 25, 2009 11:43 am
“Skenderbeu, Mbreti luftetar i Shqiperise”, eshte filmi dokumentar me i ri qe prezantohet per publikun shqiptar nga nje pune disa vjecare e regjisorit Nik Gjonaj dhe skenaristit Nua Gjelaj.

Filmi sjell nje portret te plote te luftetarit Gjergj Kastriotit; bazuar mbi vepren e Marin Barletit, por dhe ne mjaft materiale historike.

Dokumentari nis qe me sundimin e Perandorise Osmane, mbi Shqiperine, femijerine e heroit, familjen e gjithcka lidhet me te e ndersa xhirimet jane realizuar ne Michigan, Londer, Vjene, Kruje, Kosove, Rome.

Filmi erdhi premiere ne Kinemane Imperial e ndersa nga e hena ai do te transmetohet ne platformen “DigitAlb”, ne kanalin "DigiGold”.
AuLoNa
AuLoNa
No rank
No rank

Female
Number of posts : 1002
Location : USA
Humor : Plenty..:)
Registration date : 2009-01-27
Points : 118
Reputation : 33

Back to top Go down

“Skenderbeu” kthehet ne atdhe Empty Re: “Skenderbeu” kthehet ne atdhe

Post  sulioti Sun Apr 26, 2009 5:36 am

Dokumentari eshte nje mjet i mire per te inforumur njerzit e botes, qe nuk njohin historin e kombit ton, por kjo nuk mjafton dueht me shume pun ne kete drejtim.Jam i mendimit qe te gjith bashk(bashkombas te flakte ne te gjith rruzullin)te mbledhim nje fond, dhe ta perdorim ate per berejen e nje filmi te permasave hollivudiane, dhe te pasqyrohej ne te,e gjith historia jon e vjedhur, nga lashtesia deri me sot.Kjo gje arrihet, dhe eshte dicka ku te gjith ne nje farte menyre investojn ne vete gjakun e tyre.SI MENDONI JU,?????
sulioti
sulioti
Regular Member
Regular Member

Male
Number of posts : 70
Age : 42
Location : belgium
Registration date : 2009-02-10
Points : 22
Reputation : 22

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum