ARBËNIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

S'i japin nusen e krishtere, iu rrafshon hardhite nga inati

Go down

S'i japin nusen e krishtere, iu rrafshon hardhite nga inati Empty S'i japin nusen e krishtere, iu rrafshon hardhite nga inati

Post  AuLoNa Mon Apr 13, 2009 1:01 am

B.Kore

Ne inat e siper ka prere nga rrenjet, vreshtat me rrush te 7 familjeve te besimit ortodoks, pasi nuk kane pranuar t'i japin nuse te krishtere, per shkak te feve te ndryshme. Ngjarja ka ndodhur ne fshatin Bodar te Permetit, ku policia ndaloi si te dyshuar 33-vjecarin Ardjan Metko, ndaj te cilit ka ngritur akuzat e "vjedhjes" dhe "shkaterrimit te prones". Ngjarja ka ndodhur diten e 1 prillit, dite ne te cilen eshte demtuar edhe tubacioni i ujit per vaditje. Policia tha se motivi, dyshohet te jete dashuria e mohuar e 33-vjecarit te besimit mysliman per nje vajze ortodokse nga fshati Bodar, pasi prinderit e saj kishin kundershtuar lidhjen. Policia ngriti dy akuza, ndersa sekuestroi tubat e prera dhe mjetet me te cilat u krye krimi. Gjate marrjes ne pyetje Metko, eshte shprehur se nuk ka pasur si qellim vjedhjen, por zbrazjen e inatit sepse nuk i dhane vajzen qe e donte.Demtimet:

526 rrenje hardhi te prera

8 rrenje ullinj po te prera

Tubo e prere dhe vjedhur, prone e Ndermarrjes se Ujerave

Sekuestruar:

13 cope tubo 30 polshe, 1 meter te gjata secila

2 gershere per krasitje hardhish

2 sepata

1 vare, leve dhe qysqi

Koha Jone


Paska vajt keq puna ne Permet per raki, tu cojme nga 1 kile ketej..... Laughing
AuLoNa
AuLoNa
No rank
No rank

Female
Number of posts : 1002
Location : USA
Humor : Plenty..:)
Registration date : 2009-01-27
Points : 118
Reputation : 33

Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum