ARBËNIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kush i ka krijuar websitet shqiptare dhe perse?

4 posters

Go down

Kush i ka krijuar websitet shqiptare dhe perse? Empty Kush i ka krijuar websitet shqiptare dhe perse?

Post  ZEUS10 Tue Mar 31, 2009 2:19 pm

Nese prifti orthodhoks, Papa Kristo Negovani, do te ishte sot gjalle e do te lexonte keto fjalet tuaja me lart, qe nderoni figuren e tij, ai do te pyeste se cfare besimi i perkisni?
Dhe pasi te lexonte pergjigjet tuaja, do ti vinte turp nga vetja qe emrin e tij e perdhosin ata qe nuk ndajne besen e tij, besen e te pareve te tij, ate bese dhe ate Kishe per te cilen ai u martirizua.
Papa Kristo Negovani ishte besimtar orthodhoks, prift e sherbetor i Perendise, perpara se te ishte "patriot" e "nacionalist" sic shperfytyroni ju ne mendjet tuaja.
Dhe ky eshte paradoksi i "patriotizmit te fjaleve", qe eshte ngushellimi i atyre qe nuk jane ne gjendje qe te zbulojne shpirterisht e personalisht misterin e te qenit shqiptar. Shenjtoret, ata qe u martirizuan per besimin e tyre, nuk nderohen me fjale, nderohen duke imituar jeten e tyre.

Quota e mesiperme, eshte shkeputur nga postimi i nje individi, ne nje prej forumeve me popullore shqiptare. Ky individ eshte pronari i ketij forumi, dhe i nje tjetri, qe eshte me i madhi i llojit te vet per frekuentimin prej shqiptareve.
Thelbi i mendimit te tij, i shprehur me qarte dhe ne postime te meparshme, eshte: Besimi(ne rastin e tij ai orthodoks), ka prioritet mbi kombin ose racen, por lexo feja dhe jo Zoti.
Sigurisht, qe ky nuk do te perbente lajm, nese do te ishte shprehur nga dikush tjeter, por kur kjo vjen prej dikujt, qe eshte pronari i dy webeve me te medhaja shqiptare, kur kjo vjen prej atij i cili, qe ne dizenjimin e jashtem grafik bertet: shpirti shqiptar, patriotizmi shqiptar, forumi shqiptar, shqiptaria etj dhe brenda tij pa piken e turpit, thote qe heronjte e mbrojtjes se gjuhes sone, dhane jeten per orthodoksi, atehere qellimi i lig s'ka me mbulese. Pra qellimi i vertete i tij, ne bashkimin qe ai ju ben shqiptareve, ne forumet e tij virtuale, eshte gjithshka pervec shkembimi i ideve dhe diskutimi mes shqiptaresh.
Cfare i bashkon keta njerez atje? a nuk eshte gjuha, prejardhja e perbashket, atdheu yne Shqiperia, dhe jo feja cfaredo emri qe te kete ajo. Gjinia, gjaku, gjuha, paraardhesit e perbashket, pasardhesit tane jane fe mbi fe. Nuk mund te besosh ne Perendi nese injoron ato dhe sakrifikon ato. Une nuk do te lejoj, qe kjo sakrifice te ndodhe, por une i vetem nuk mundem dot per asgje. Une e di qe ka plote si une. Le ti bashkojme idete tona, zerin tone kunder atyre qe luftojne gjuhen tone, dheun tone, besimin tone te lire, Zotin tone. Ju siguroj, se te bashkuar do te jemi te forte dhe te frikshem.
ZEUS10
ZEUS10
King
King

Male
Number of posts : 713
Location : CANADA
Humor : Great, the lightning during the anger greater.
Registration date : 2009-01-27
Points : 150
Reputation : 53

http://www.zeus10.com

Back to top Go down

Kush i ka krijuar websitet shqiptare dhe perse? Empty Re: Kush i ka krijuar websitet shqiptare dhe perse?

Post  zojs Wed Apr 01, 2009 12:25 am

...shërbëtorët më të mëdhënj të Perëndisë e Atdheut, janë sëpari atdhetarët e kombëtarët (patriotët e nacionalistët), është më së e natyrshme, se disa shqiptarë filluan si klerikë dhe përfunduan në atdhetar e kombëtar, ashtu duke iu ofruar më afër vet Perëndisë, sepse pa këto veti personale, kot i premton perëndisë!

Ai që qet fenë para kombit e atdheut, ai më së paku është shqiptar!
zojs
zojs
No rank
No rank

Male
Number of posts : 157
Registration date : 2009-01-27
Points : 16
Reputation : 16

Back to top Go down

Kush i ka krijuar websitet shqiptare dhe perse? Empty Re: Kush i ka krijuar websitet shqiptare dhe perse?

Post  1bilderberg Wed Apr 01, 2009 1:35 pm

FORUM TJETER QE FINACOHET NGA ISLAMIKET ESHTE ZERIYT.COM

1bilderberg
Veteran Member
Veteran Member

Male
Number of posts : 236
Registration date : 2009-01-28
Points : 38
Reputation : 20

Back to top Go down

Kush i ka krijuar websitet shqiptare dhe perse? Empty Re: Kush i ka krijuar websitet shqiptare dhe perse?

Post  Leka Mon Apr 06, 2009 12:44 am

Po "Albo" ortodoksi apo siq e ka emnin Ilirjan Panajot Papa pronari i forumitshqiptar ashe dhe ai qe zbuloi se Labet quhen keshtu sepse rrjell nga fjala " lane fene e te pareve" (dihet ate ortodokse)
Leka
Leka
Moderator
 Moderator

Male
Number of posts : 334
Registration date : 2009-01-27
Points : 64
Reputation : 20

Back to top Go down

Kush i ka krijuar websitet shqiptare dhe perse? Empty Re: Kush i ka krijuar websitet shqiptare dhe perse?

Post  Leka Mon Apr 06, 2009 12:48 am

Sulm helen ne internet

Jo vetem Shqiperia por edhe hapesirat kibernetike shqiptare jane bere objektiv i invazionit dhe asimilimit nga egjypto-fenikasit, helenet. Fatkeqesisht ka disa rezultate ne dem te shqiptareve.
Egjypto-fenikasit, helenet, jane futur ne forumet shqiptare duke bere propogande ne favor te axhendes se tyre asimiluese dhe ashtu si ne realitetin shqiptar me presione , pagesa dhe dinakeri kane arritur te pervetesojne totalisht ndonjerin prej tyre.
Konkretisht Albasoul (Forumi shqiptar) eshte bere artopolanti i propagandes shoviniste greke me pronare te vertete Janullatosin, pronar fiktiv shqiptar Albo, Ilirjan Panajot Papa nga Permeti.
C’fare e gjeti Albon (Ilirjan Panajot Papen) qe e nisi forumin shqiptar si nje shqiptar i vertet dhe pas nje viti u shnderrua ne nje paramilitar helenas? Apo ndoshta me qellim u hoq si shqiptar qe ti ndillte ata ne gracken e tij dhe me pase ti qellonte ne pabesi, pas shpine, me thiken e propagandes dhe axhendes shoviniste asimiluese helene?
Kush e di te verteten ne detaj le te na i rrefej, por “Seminaristi” (nofka e nje anetari) ka kohe qe e ka bere shtepine ne foruminshqiptar thuajse qysh ne themelimin e tij dhe Albon e ka shnderruar ne sherbetor te tij , natyrisht me pagesat e Janullatosit.
Te njohe rrenje e dhemballe ty Papa (Albo) e kercenoi “Seminaristi” dhe Ilirjani u rradhite menjehere ne skuadronet e vdekjes greke duke qelluar shqiptaret pas shpine.
Te jete kjo e verteta? Cilat jane detajet...? Cilatdo qofshin ato pak rendesi ka, kryesorja eshte qe Albasoul sot simbolizon cerdhen e propagandes dhe shovinizmit helen, simbolizon thiken e ngulur tradhetisht ne kurrizin e shqiptareve dhe per kete arsye duhet bojkotuar.

Petrit Kola
pojofree@yahoo.com
Leka
Leka
Moderator
 Moderator

Male
Number of posts : 334
Registration date : 2009-01-27
Points : 64
Reputation : 20

Back to top Go down

Kush i ka krijuar websitet shqiptare dhe perse? Empty Re: Kush i ka krijuar websitet shqiptare dhe perse?

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum