ARBËNIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tifozat e Gjermanisë!

4 posters

Go down

Tifozat e Gjermanisë! Empty Tifozat e Gjermanisë!

Post  ^_BIM_BUM_BAM_^ Sat Mar 28, 2009 9:49 pm

Ta gezoni temen e re

Europe's No. 1

3 x World Cup ('54, '74, '90)
3 x Euro ('72, '80, '96)

Einigkeit und Recht und Freiheit,
Für das deutsche Vaterland!
Danach lasst uns alle streben,
Brüderlich mit Herz und Hand!
Einigkeit und Recht und Freiheit,
Sind des Glückes Unterpfand.
Blüh im Glanze dieses Glückes,
Blühe, deutsches Vaterland!


Unity and Justice and Freedom
For the German Fatherland!
Let us all strive for these
Brotherly with heart and hand!
Unity and Right and Freedom
Are the pledge of happiness.
Bloom in the splendour of this happiness,
Bloom, my German Fatherland!

Te rinj edhe me prespektive. A do jene ne gjendje djemte pertej Rhinit te perserisin lavdine e kapiteneve Fritz Walter, Franc Beckenbauer edhe Lothar Mathaus?

Luajme ne shtepi, me uniforme te re, stadiume te reja edhe nje ekip kombetar totalisht te ri.

Para Gjermania.
^_BIM_BUM_BAM_^
^_BIM_BUM_BAM_^
Junior Member
Junior Member

Male
Number of posts : 8
Registration date : 2009-03-28
Points : 6
Reputation : 2

Back to top Go down

Tifozat e Gjermanisë! Empty Re: Tifozat e Gjermanisë!

Post  ZEUS10 Sat Mar 28, 2009 10:01 pm

Qe kur ka rene Gjermania, futbolli nuk ka me ate spektaklin e dikurshem dhe shpirtin e gares, qe vetem gjermanet dine ta japin.
ZEUS10
ZEUS10
King
King

Male
Number of posts : 713
Location : CANADA
Humor : Great, the lightning during the anger greater.
Registration date : 2009-01-27
Points : 150
Reputation : 53

http://www.zeus10.com

Back to top Go down

Tifozat e Gjermanisë! Empty Re: Tifozat e Gjermanisë!

Post  AuLoNa Sat Mar 28, 2009 10:19 pm

Une kam shume kohe qe nuk e ndjek me futbollin Evropian, por pashe disa nga lojerat ne Kamionatin Boteror. Mire jo keq!
AuLoNa
AuLoNa
No rank
No rank

Female
Number of posts : 1002
Location : USA
Humor : Plenty..:)
Registration date : 2009-01-27
Points : 118
Reputation : 33

Back to top Go down

Tifozat e Gjermanisë! Empty Re: Tifozat e Gjermanisë!

Post  ^_BIM_BUM_BAM_^ Sun Mar 29, 2009 6:30 am

ZEUS10 wrote:Qe kur ka rene Gjermania, futbolli nuk ka me ate spektaklin e dikurshem dhe shpirtin e gares, qe vetem gjermanet dine ta japin.

Ti Duhet Te Jesh Me Brazilin Ose Me Italin :p
^_BIM_BUM_BAM_^
^_BIM_BUM_BAM_^
Junior Member
Junior Member

Male
Number of posts : 8
Registration date : 2009-03-28
Points : 6
Reputation : 2

Back to top Go down

Tifozat e Gjermanisë! Empty Re: Tifozat e Gjermanisë!

Post  ZEUS10 Sun Mar 29, 2009 9:51 am

^_BIM_BUM_BAM_^ wrote:
ZEUS10 wrote:Qe kur ka rene Gjermania, futbolli nuk ka me ate spektaklin e dikurshem dhe shpirtin e gares, qe vetem gjermanet dine ta japin.

Ti Duhet Te Jesh Me Brazilin Ose Me Italin :p

Jo, mua me kane pelqyer Anglezet, per faktin se luajne 90 minuta pa pushim.
Gjermanet me kane pelqyer sepse futen ne fushe per te fituar, dhe bejne gjithshka ne fushe, duke perfshire dhe spektaklin ne funksion te fitores.
ZEUS10
ZEUS10
King
King

Male
Number of posts : 713
Location : CANADA
Humor : Great, the lightning during the anger greater.
Registration date : 2009-01-27
Points : 150
Reputation : 53

http://www.zeus10.com

Back to top Go down

Tifozat e Gjermanisë! Empty Re: Tifozat e Gjermanisë!

Post  nadylert Thu Apr 02, 2009 4:28 pm

^_BIM_BUM_BAM_^ wrote:Ta gezoni temen e re

Europe's No. 1

3 x World Cup ('54, '74, '90)
3 x Euro ('72, '80, '96)

Einigkeit und Recht und Freiheit,
Für das deutsche Vaterland!
Danach lasst uns alle streben,
Brüderlich mit Herz und Hand!
Einigkeit und Recht und Freiheit,
Sind des Glückes Unterpfand.
Blüh im Glanze dieses Glückes,
Blühe, deutsches Vaterland!


Unity and Justice and Freedom
For the German Fatherland!
Let us all strive for these
Brotherly with heart and hand!
Unity and Right and Freedom
Are the pledge of happiness.
Bloom in the splendour of this happiness,
Bloom, my German Fatherland!

Te rinj edhe me prespektive. A do jene ne gjendje djemte pertej Rhinit te perserisin lavdine e kapiteneve Fritz Walter, Franc Beckenbauer edhe Lothar Mathaus?

Luajme ne shtepi, me uniforme te re, stadiume te reja edhe nje ekip kombetar totalisht te ri.

Para Gjermania.

Pershendetje Bim Bum dhe une jam tifoze e Gjermanise, heil Hitler.

nadylert
Junior Member
Junior Member

Number of posts : 5
Registration date : 2009-04-02
Points : 0
Reputation : -1

Back to top Go down

Tifozat e Gjermanisë! Empty Re: Tifozat e Gjermanisë!

Post  ^_BIM_BUM_BAM_^ Thu Apr 02, 2009 6:21 pm

Pershendetje Bim Bum dhe une jam tifoze e Gjermanise, heil Hitler.

po tani je tifoz me gjermanin apo me Hitlerin :p
^_BIM_BUM_BAM_^
^_BIM_BUM_BAM_^
Junior Member
Junior Member

Male
Number of posts : 8
Registration date : 2009-03-28
Points : 6
Reputation : 2

Back to top Go down

Tifozat e Gjermanisë! Empty Re: Tifozat e Gjermanisë!

Post  ZEUS10 Fri Apr 03, 2009 9:16 am

^_BIM_BUM_BAM_^ wrote:
Pershendetje Bim Bum dhe une jam tifoze e Gjermanise, heil Hitler.

po tani je tifoz me gjermanin apo me Hitlerin :p

Kam qeshur gjithe diten dje me kete minibiseden tuaj, por me erdhi keq qe nuk vazhdoi dhe pak. Prisja ndonje batute si psh: 'Hitleri a nuk ishte Gjerman'?
ZEUS10
ZEUS10
King
King

Male
Number of posts : 713
Location : CANADA
Humor : Great, the lightning during the anger greater.
Registration date : 2009-01-27
Points : 150
Reputation : 53

http://www.zeus10.com

Back to top Go down

Tifozat e Gjermanisë! Empty Re: Tifozat e Gjermanisë!

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum