ARBËNIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vlora, “Ylli i Cilesise”

Go down

Vlora, “Ylli i Cilesise” Empty Vlora, “Ylli i Cilesise”

Post  AuLoNa Sat Mar 28, 2009 4:41 pm
Woohoooooo......Vlora, “Ylli i Cilesise” Celebrate13


Bashkia e Vlores vleresohet me cmimin “Ylli nderkombetar i Lidershipit ne Cilesi”, kategoria Gold, ne edicionin e 13-te cmimeve “Ylli i Cilesise” qe kete vit u zhvillua ne kryeqytetin frances, Paris.

Bashkia e Vlores u zgjodh nepermjet nje sistemi votash, sondazhesh dhe rekomadimesh te bera nga kompani te vendeve te ndryshme qe kane marredhenie biznesi me Bashkine e Vlores.
Cmimi iu dha kryetarit te Bashkise se Vlores, Shpetim Gjika(PS).


Bashkia e qytetit bregdetar u perzgjodh si rezultat i performances qe ajo ka prezantuar ne marredheniet me publikun, menaxhimin e territorit urban dhe administrimin e te ardhurave nga taksat e tarifat.

Ky vleresim vjen vetem pak muaj pas klasifikimit te qytetit te Vlores nga nje ankete per turizmin ne nivele te larta si, qyteti ku mund te besh biznes per nivelin e ulet te burokracise dhe politika te favorshme fiskale ne ndihme te zhvillimit te biznesit. Konventa e pare e cmimve e “Ylli i Cilesise” eshte mbajtur ne Europe ne vitin 1975.
AuLoNa
AuLoNa
No rank
No rank

Female
Number of posts : 1002
Location : USA
Humor : Plenty..:)
Registration date : 2009-01-27
Points : 118
Reputation : 33

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum