ARBËNIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Neser eshte 24 Mars.

3 posters

Go down

Neser eshte 24 Mars. Empty Neser eshte 24 Mars.

Post  ZEUS10 Mon Mar 23, 2009 4:37 pm

Neser, eshte nje dite, kur bombat e Aleances me te madhe ushtarake te te gjitha koherave, rane mbi vrases e hajdute ordinere me uniforma ushtarake, uniformat e ndoshta shtetit me arrogant qe ka njohur Evropa 200 vjetet e fundit, Serbise.
Ne emer te "historise te lavdishme" ky shtet dhe kjo race pa histori, ne emer te Zotit te tyre qe s'eshte Zoti i kerkujt, ata masakruan shqiptaret e Kosoves, sipas nje plani te hershem dhe te miremenduar. Shqiptaret e pambrojtur, per here te pare, ne historine e tyre paten ne krahe ata qe si kishin pasur kurre:Boten Perendimore, per here te pare shqiptaret nuk bekuan vetem armet e tyre, por dhe ato te te huajve. Neser behen 10 vjete, qekur raporti i forcave ndryshoi per here te pare, ne disfavor te races se urryer serbe, dhe ne favor te races Arbenore. Serbet, neser kane diten e protestes kunder NATO-s, megjithese kane aplikuar te jene pjese e saj(çfare ironie), kurse Arberoret kane diten e lirise.
Bekuar qofte kjo dite, bekuar qofshin armet e atyre, qe i drejtuan kunder armikut tone.
ZEUS10
ZEUS10
King
King

Male
Number of posts : 713
Location : CANADA
Humor : Great, the lightning during the anger greater.
Registration date : 2009-01-27
Points : 150
Reputation : 53

http://www.zeus10.com

Back to top Go down

Neser eshte 24 Mars. Empty Re: Neser eshte 24 Mars.

Post  AuLoNa Mon Mar 23, 2009 4:52 pm

Shume teme e mire Zeus.

Ishte ajo aleance e cila me zerin e Shqiptareve ketu ne Amerike dhe gjithashtu me ndihmen e komunitetit cifut ketu ne Amerike e bene te mundshme te degjohej zeri i mijera njerezve dhe te presekutuarve Dardane, te cilet jetonin ne tokat e tyre. Kjo duhet te jete nje dite tjeter pamvarsie qe duhet te festohet ne Dardani(Kosove) dhe te falenderohen keto vende te cilat nderhyne te perfundonin njehere e pergjithmone torturen e bere nga Sllavobodanet ne shekuj mbi popullin Dardan.
AuLoNa
AuLoNa
No rank
No rank

Female
Number of posts : 1002
Location : USA
Humor : Plenty..:)
Registration date : 2009-01-27
Points : 118
Reputation : 33

Back to top Go down

Neser eshte 24 Mars. Empty Re: Neser eshte 24 Mars.

Post  zojs Mon Mar 23, 2009 5:30 pm

FLAKA E LIRISË TË KOSOVËS24 marsi 1999, Data e ngulur thellë në trurin e prishur servo-rus, Dita kur përfundoi hegjemonia sllave mbi Kosovën Martire!
- Dita kur njëherë e përgjithmonë, Kosova u nda nga blloku lindor sllav, Dita kur u vendos Fitorja e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, mbi kthetrat gjakpirëse më barbare, që njohu bota e fundshekullit 20. mbi egërsirat çetnike servo-ruse, që përfundoi me flakët ushtarake të aviacionit luftarak të NATO-s, Dita kur u lind dielli i lirisë të Kosovës - nga Perëndimi, ashtu siç tha Naimi ynë 'që lindë nga perëndon'! Dita kur definitivisht, u shëmb robëria sllave mbi popullësinë shqiptare të Kosovës!

Kush e solli këtë fitore?

Pushka e lirisë të UÇK-së, organizuar nga bota shqiptare, zëri i paepur i Shqiptarëve në Amerikë, dridhja e moralit të botës progresive, para dhe brënda OKB-së, në Njujork - para e brënda Shtëpisë së Bardhë dhe Kapitoll Hillit, në Vashington - ai zëri i shqipeve, që tingëlloi flakada me bombardimin e Beogradit dhe caqeve ushtarake kriminale servo-ruse - në atë moment historik, kur zëri sovjetik kërcnoi, se 'nuk guxon asnjë këmbë e Perëndimit, të shkeli mbi tokën e Kosovës', në atë moment historik, kur u kërcnua edhe baza ushtarake e Avianos - po në atë Mbrëmje Historike, përshkoi flaka regjimin beogradas millosheviqian!

24 Marsi 1999, fundosi shpresat servo-ruse për mbajtjen e Kosovës nën robëri shekullore edhe gradualisht për çlirimin e të gjitha tokave shqiptare në Ballkanin illirik!

24 marsi 1999 - Flaka e Lirisë të Kosovës - Shenimi i Fitores, të Luftës Çlirimtare!

24.mars.2009. nezir myrta
zojs
zojs
No rank
No rank

Male
Number of posts : 157
Registration date : 2009-01-27
Points : 16
Reputation : 16

Back to top Go down

Neser eshte 24 Mars. Empty Re: Neser eshte 24 Mars.

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum