ARBËNIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

CIA parashikon ndarjen e Europes

3 posters

Go down

CIA parashikon ndarjen e Europes Empty CIA parashikon ndarjen e Europes

Post  ZEUS10 Tue Mar 10, 2009 10:39 am

Mediat kroate: CIA parashikon ndarjen e BE-së në 2020
(Dërguar më: 10/03/09)

ZAGREB- Agjencia Amerikane e Inteligjencës CIA në projeksionin e saj për botën parashikon shpërbërjen e Bashkimit Evropian në vitin 2020- shkruajnë mediat kroate.

Në projektin e shërbimit inteligjent amerikan, Evropa shikohet si një tërësi e përbërë nga tre pjesë: Evropa Perëndimore, Evropa e Re, Evropa Lindore dhe Evropa sllave.

Evropën Perëndimore do ta përbënin: Gjermania, Franca, Britania e Madhe dhe Austria. Në Evropën e Re do të hynin: Estonia, Lituania, Çekia, Sllovakia, Sllovenia dhe Kroacia. Evropa Juglindore do të quhej Federata Ballkanike, e cila do të përbëhej kryesisht nga popujt sllavo-ortodoks. Kjo bëhet e ditur në faqen e internetit Biznis.ba, duke sqaruar edhe detaje të tjera për të ardhmen e Evropës.

Në Evropën Juglindore, e cila siç thuhet do të jetë nën patronazhin e SHBA-ve, do të bëjnë pjesë Kosova, Shqipëria, Maqedonia, Rumania, Bullgaria, Serbia dhe Greqia, por edhe Bosnjë-Hercegovina.
(s.g/BalkanWeb)
BalkanWeb.com URL: http://www.balkanweb.com/index.php?id=34779

Ne do te jemi ne nje grup me armiqte tane me te betuar. Ky deklarim eshte bere prej CIA-s dhe ka pak gjasa te mos ndodhe.
ZEUS10
ZEUS10
King
King

Male
Number of posts : 713
Location : CANADA
Humor : Great, the lightning during the anger greater.
Registration date : 2009-01-27
Points : 150
Reputation : 53

http://www.zeus10.com

Back to top Go down

CIA parashikon ndarjen e Europes Empty Re: CIA parashikon ndarjen e Europes

Post  AuLoNa Tue Mar 10, 2009 12:12 pm

ZEUS10 wrote:

Ne do te jemi ne nje grup me armiqte tane me te betuar. Ky deklarim eshte bere prej CIA-s dhe ka pak gjasa te mos ndodhe.

Oh nooo, te pakten te kishim vetem Greket, se me ta bejme c'bejme, po jo serbet... Evil or Very Mad
AuLoNa
AuLoNa
No rank
No rank

Female
Number of posts : 1002
Location : USA
Humor : Plenty..:)
Registration date : 2009-01-27
Points : 118
Reputation : 33

Back to top Go down

CIA parashikon ndarjen e Europes Empty Re: CIA parashikon ndarjen e Europes

Post  1bilderberg Wed Mar 11, 2009 8:38 am

Link i gazetes kroate:
http://www.javno.com/en-croatia/cia-is-right-eu-is-bursting-at-the-seams_241283

CIA Is Right, EU Is Bursting At The Seams


PS: Aulona si serbet dhe greket nje M** jane!!!

1bilderberg
Veteran Member
Veteran Member

Male
Number of posts : 236
Registration date : 2009-01-28
Points : 38
Reputation : 20

Back to top Go down

CIA parashikon ndarjen e Europes Empty Re: CIA parashikon ndarjen e Europes

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum