ARBËNIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

8 Marsi- Dita ndërkombëtare e grave.

3 posters

Go down

8 Marsi- Dita ndërkombëtare e grave. Empty 8 Marsi- Dita ndërkombëtare e grave.

Post  Hene@ Sat Mar 07, 2009 8:20 pm

Ju urojme te gjitha nenat,motrat e grate shqiptare, ane e mbane botes ku ata jetojne e punojne dhe edukojne femijet e tyre me frymen e dashurise per njeri tjetrin e per vendin e gjuhen e paster shqipe. Te nderuara nena,motra e gra shqiptare, Gezuar 8 Marsin , festen tuaj.Mbretrofte paqja, lumturia e harmonia gjithmone ne shtepijat tuaja.

8 marsi është dita ndërkombëtare e grave. Kjo ditë festohet në shumë vende të botës. Dita ndërkombëtare e grave është historia e grave të zakonshme që kanë bërë histori. Kjo ditë është rrënjosur si luftë shekullore e grave për të marrë pjesë në shoqëri në nivel të barabartë me burrat. Ideja e ditës ndërkombëtare të grave erdhi në fillim të shekullit 20 që në botën e industrializuar si pjesë e zgjerimit, rritjes së popullsisë dhe ideologjive radikale. Ndaj sot ne kete dite ne te gjithe nderojme punen e tyre te madhe ne edukimin dhe ecurine per pregatitjen e nje brezi te ri me vitytet me te mira per te ecur perpara ne rrugen e veshtire te jetes.Te kujtojme sakrificat e tyre.Te tregojme me shume respekt per punen e vepren e tyre.

Edhe njehere gezuar 8 marsin festen tuaj te nderuara nenat, motrat tona e grate shqiptare, gezuar!
Hene@
Hene@
Regular Member
Regular Member

Female
Number of posts : 51
Age : 64
Registration date : 2009-02-15
Points : 5
Reputation : 2

http://fbksh-aksh.forumocean.com/forum.htm

Back to top Go down

8 Marsi- Dita ndërkombëtare e grave. Empty Re: 8 Marsi- Dita ndërkombëtare e grave.

Post  Hene@ Sat Mar 07, 2009 8:21 pm

Gezuar festen Nena ime e dashur. Te puth varrin tend ! Vetem ti me ke thene te verteten ne kete jete! Vetem ti dije te duash!.......
Hene@
Hene@
Regular Member
Regular Member

Female
Number of posts : 51
Age : 64
Registration date : 2009-02-15
Points : 5
Reputation : 2

http://fbksh-aksh.forumocean.com/forum.htm

Back to top Go down

8 Marsi- Dita ndërkombëtare e grave. Empty Re: 8 Marsi- Dita ndërkombëtare e grave.

Post  ZEUS10 Sat Mar 07, 2009 9:45 pm

Hene@ wrote:Gezuar festen Nena ime e dashur. Te puth varrin tend ! Vetem ti me ke thene te verteten ne kete jete! Vetem ti dije te duash!.......

Mos u merzit Hene, nena jote eshte ne nje vend te qete.
ZEUS10
ZEUS10
King
King

Male
Number of posts : 713
Location : CANADA
Humor : Great, the lightning during the anger greater.
Registration date : 2009-01-27
Points : 150
Reputation : 53

http://www.zeus10.com

Back to top Go down

8 Marsi- Dita ndërkombëtare e grave. Empty Re: 8 Marsi- Dita ndërkombëtare e grave.

Post  AuLoNa Sun Mar 08, 2009 1:01 pm

8 Marsi- Dita ndërkombëtare e grave. Tt3067113fltt

Përshendetje nënave tona. Smile
AuLoNa
AuLoNa
No rank
No rank

Female
Number of posts : 1002
Location : USA
Humor : Plenty..:)
Registration date : 2009-01-27
Points : 118
Reputation : 33

Back to top Go down

8 Marsi- Dita ndërkombëtare e grave. Empty Re: 8 Marsi- Dita ndërkombëtare e grave.

Post  AuLoNa Sun Mar 08, 2009 1:08 pm
Nënë moj ti nëna ime
e dhëmbshura nënë
me qumësht zëmre më rrite
nënë moj ballë hënë
Nënooooooooo
O moj nëna ime

Si një trëndafil prej vese
më mbaje për dore
buzë ëmbël më qeshje
si thëllëzë mbi borë
Nëooooooooooo
O moj nëna ime

Nënë tjetër s'ka për mua
mjalt kullon goja
ti je jeta ti je ëndrra
dhe zëmra përbrenda
Nënoooooooooo
O moj nëna ime

Fjala nënë do të thotë
Perëndia e lartë
fjalë nënë besë e plotë o
dirtë dhe shpresë e gjatë
Nënoooooooooo
O moj nëna ime
AuLoNa
AuLoNa
No rank
No rank

Female
Number of posts : 1002
Location : USA
Humor : Plenty..:)
Registration date : 2009-01-27
Points : 118
Reputation : 33

Back to top Go down

8 Marsi- Dita ndërkombëtare e grave. Empty Re: 8 Marsi- Dita ndërkombëtare e grave.

Post  AuLoNa Sun Mar 08, 2009 2:13 pm

AuLoNa
AuLoNa
No rank
No rank

Female
Number of posts : 1002
Location : USA
Humor : Plenty..:)
Registration date : 2009-01-27
Points : 118
Reputation : 33

Back to top Go down

8 Marsi- Dita ndërkombëtare e grave. Empty Re: 8 Marsi- Dita ndërkombëtare e grave.

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum