ARBËNIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Te thuash me fal...

Go down

Te thuash me fal... Empty Te thuash me fal...

Post  Hene@ Fri Mar 06, 2009 7:19 pm

Sa e veshtire eshte te kerkohet falje ne momente te caktuara?
Perse ne disa momente hezitojme ta themi kete fjale te bukur,edhe cfare eshte ajo qe na privon per te dhene kete fjale me kaq efekt pozitiv.... :

Po shpreh une mendimin tim si fillim:
Per tu treguar e sinqerte ka raste qe eshte shume e veshtire te kerkohet falja,ndoshta per arsye sepse nuk je koshiente qe ke gabuar,nuk je koshiente nese personi qe duhet ti kerkosh faljen e meriton apo jo edhe shume dilema te tilla...

Ne nje moment te caktuar madje mendojme se te kerkosh falje eshte inferioritet por asgje nuk eshte sic duket ne kendveshtrimin siperfaqesor...Perse te mos i pranosh gabimet e tua edhe cfare kushton nje "Me fal" Absolutisht asgje...Madje te kerkosh falje atehere kur vertet ke gabuar eshte nje virtyt i bukur...Per me te teper gjithmone jane te adhurueshem personat fleksibel dhe qe kerkojne falje pasi kjo eshte shenje e inteligjences edhe koshiences e te ndjeri fajtor(aspak inferioritet)...

Gjithsesi "Me fal" eshte nje fjale hyjnore qe nuk mund ti thuhet kujtdo...
Hene@
Hene@
Regular Member
Regular Member

Female
Number of posts : 51
Age : 63
Registration date : 2009-02-15
Points : 5
Reputation : 2

http://fbksh-aksh.forumocean.com/forum.htm

Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum