ARBËNIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ç'është liria për ju?

Go down

Ç'është liria për ju? Empty Ç'është liria për ju?

Post  Hene@ Fri Mar 06, 2009 7:13 pm

Cili eshte perkufizimi i gjithesecilit nga ju mbi lirine.
Ky perkufizim mund te jete i vjele nga ideologjite e ndryshme politike, nga ndonje filozof i vecante, por edhe mendim personal.


LIRIA e MENDIMIT dhe LIRIA e VEPRIMIT
Mendoni se jane te lidhura me njera tjetren apo jo?!

Liria eshte e drejte e kujdo,
te besoje ate qe do,
te flase ate qe pelqen dhe
te veproje si i vjen me mire
mjafton te mos i bej dem kurrkujt. ( Faik Konica)

Ju ftoj te jepni mendimin tuaj.
Hene@
Hene@
Regular Member
Regular Member

Female
Number of posts : 51
Age : 64
Registration date : 2009-02-15
Points : 5
Reputation : 2

http://fbksh-aksh.forumocean.com/forum.htm

Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum