ARBËNIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fondacioni Grek i Kulturës, çel zyrtarisht aktivitetin

3 posters

Go down

Fondacioni Grek i Kulturës, çel zyrtarisht aktivitetin Empty Fondacioni Grek i Kulturës, çel zyrtarisht aktivitetin

Post  AuLoNa Thu Mar 05, 2009 12:26 pmFondacioni Grek i Kulturës ka çelur sot zyrtarisht veprimtarinë e tij në Shqipëri. Gjatë prezantimit kreu i fondacionit, Jorgos Babiniotis, e vlerësoi këtë ditë si shumë të veçantë për kulturën greke dhe atë shqiptare. Version multimedial i ketij lajmi

TIRANE- Ka çelur zyrtarisht veprimtarinë e tij në Tiranë Fondacioni Grek i Kulturës. I themeluar që në vitin 1992 Fondacioni Grek i Kulturës ka mëse një vit i pranishëm në Shqipëri nëpërmjet qendrës më të njëjtin emër. Ndërsa sot drejtues i këtij fondacioni Jorgos Babiniotis dhe ambasadori grek në Tiranë Nikolaos Pazios prezantuan fillimin zyrtar të aktivitetit të fondacionit në kryeqytetin shqiptar. Babiniotis e vlerësoi këtë ditë si shumë të veçantë për kulturën greke dhe atë shqiptare. Babiniotis me këtë rast prezantoi edhe programin e fondacionit për vitin 2009 i cili përmban aktivitete muzikore, ekspozita fotografike, koncerte, filma etj. Kryediplomati grek në Tiranë Pazios tha se Fondacioni Grek dhe veprimtaria e tij në Tiranë synon nxitjen dhe rritjen e frymës së bashkëpunimit dialogut dhe shkëmbimit të përvojës mes potencialeve artistike dhe shkencore të Shqipërisë dhe Greqisë. Sipas Pazios ky është një moment i mirë për shpalosjen e traditës së përbashkët kulturore misdis dy vendeve. Veprimtaria e fondacionit grek të kulturës nis me një aktivitet në lidhje me shkrimtarin e madh grek Konstandin Kavafi dhe më pas me një koncert muzikor me motive popullore greke dhe shqiptare.


Interesante, ja se c'fare bejne greket per kulturen qe ta perhapin ate, sado qe nuk eshte e tyre, ndersa Misnistri jone i Kultures ka hallin se mos ngelet pa gje. Rolling Eyes


Politkanet dhe ata qe ne vendosim te na qeverisin kane te meta mentale kur vjen per vendin e tyre. Edhe pastaj bertasim ne pse te huajt na kane marre kulturen e traditen tone. Derisa te ndryshojme keta morra keshtu ka per tu bere gjithmone. Evil or Very Mad
AuLoNa
AuLoNa
No rank
No rank

Female
Number of posts : 1002
Location : USA
Humor : Plenty..:)
Registration date : 2009-01-27
Points : 118
Reputation : 33

Back to top Go down

Fondacioni Grek i Kulturës, çel zyrtarisht aktivitetin Empty Re: Fondacioni Grek i Kulturës, çel zyrtarisht aktivitetin

Post  ABC Thu Mar 05, 2009 12:37 pm

Turp per qeverine shqiptare qe e ka pranuar kete gje, per me teper kur ne Greqi nuk po cojne abetare per femijet shqiptare.
ABC
ABC
Senior Member
Senior Member

Number of posts : 149
Registration date : 2009-01-30
Points : 27
Reputation : 20

http://www.albforum.us

Back to top Go down

Fondacioni Grek i Kulturës, çel zyrtarisht aktivitetin Empty Re: Fondacioni Grek i Kulturës, çel zyrtarisht aktivitetin

Post  AuLoNa Thu Mar 05, 2009 12:42 pm

ABC wrote:Turp per qeverine shqiptare qe e ka pranuar kete gje, per me teper kur ne Greqi nuk po cojne abetare per femijet shqiptare.

Ahh me Ledi ne e kemi tragjedine brenda. Sad
Sic thashe qeveritaret tane e kane mendjen diku tjeter.
AuLoNa
AuLoNa
No rank
No rank

Female
Number of posts : 1002
Location : USA
Humor : Plenty..:)
Registration date : 2009-01-27
Points : 118
Reputation : 33

Back to top Go down

Fondacioni Grek i Kulturës, çel zyrtarisht aktivitetin Empty Re: Fondacioni Grek i Kulturës, çel zyrtarisht aktivitetin

Post  1bilderberg Thu Mar 05, 2009 1:04 pm

OOOOOOOOOOOOO tmerr te ikesh me vrap What a Face ......edhe kjo na mungonte Evil or Very Mad nuk mjaftojne rracizmi, kartat e homogjenitetit, ndryshimi i kombesise dhe i nenshtetesise se shqiptareve ne greqi por na vijne kurvat me origjine aziatike e na ulen kembekryq ne mes te shtepise per te na treguar versionin e tyre te historise dhe te kultures greke scratch Dhe homoseksualet shqip-foles ne pushtet na i peesin me krahe hapur dhe me lule .. Gjume gjume shqiptari i mjer nat e dite se nuk paska gjakundi drit!!!

1bilderberg
Veteran Member
Veteran Member

Male
Number of posts : 236
Registration date : 2009-01-28
Points : 38
Reputation : 20

Back to top Go down

Fondacioni Grek i Kulturës, çel zyrtarisht aktivitetin Empty Re: Fondacioni Grek i Kulturës, çel zyrtarisht aktivitetin

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum