Flamurtari fiton kupen ne finalen dramatike

Go down

Flamurtari fiton kupen ne finalen dramatike Empty Flamurtari fiton kupen ne finalen dramatike

Post  AuLoNa on Wed May 06, 2009 1:02 pm

[/img]

Flamutari eshte fituesi i edicionit te 57-te te Kupes se Shqiperise ne futboll pasi ka mundur ne nje finale dramatike Tiranen e Agustin Koles me rezultatin 2-1.Goli i vlonjateve ne minuten e fundit te shteses u ka dhuruar trofeun kuqezinjve. Ndeshja nisi me nje ritem jo te kenaqshem nga te dyja skuadrat. Ishte Dabulla per Tiranen qe shenoi golin e pare ne minuten e 42-te pas nje krosimi nga e djathta.
Edhe pjesa e dyte ka folur per bardheblute, por pas nje rremuje ne zone Mema ka arritur te barazoje rezultatin. Minutat ne vazhdim Tirana ka kembengulur per te shenuar golin e dyte por bardheblute jane shokuar nga nje gol ne sekondat e fundit te takimit nga Zeqiri.
Perballja e katert ne finalen e kupes me dy skuadrave u zhvillua ne stadiumin “Niko Dovana” te Durresit. Me kete trofe, Flamurtari e shenon per here te trete emrin ne listen e fituesve te Kupes se Shqiperise.

Back to top Go down

Flamurtari fiton kupen ne finalen dramatike Empty Re: Flamurtari fiton kupen ne finalen dramatike

Post  AuLoNa on Wed May 06, 2009 1:28 pm

Flamurtari ka mundur Tiranën duke çuar në Vlorë, Kupën e Shqipërisë. Ndeshja e zhvilluar në Durrës, përfundoi me rezultatin 2-1, duke i dhënë Flamurtarit trofeun e tretë në historinë e tij. Kupa i është dorëzuar ekipit fitues nga Presidenti, Bamir Topi, ndërkohë që kjo fitore e çon Flamurtarin në Kupën UEFA, sezonin e ardhshëm. Skuadra vlonjate bëhet në këtë mënyrë fituesja e trofeut të parë për këtë sezon në futbollin shqiptar.

DURRES- Flamurtari fiton edicionin e 57-të të Kupës së Shqipërisë, duke mundur 2-1 Tiranën në finalen e zhvilluar në Durrës. Skuadra vlonjate bëhet në këtë mënyrë fituesja e trofeut të parë për këtë sezon në futbollin shqiptar, ndërsa Kupa është e treta në historinë e saj. Flamurtari ka bërë një përmbysje thuajse të pabesueshme të ndeshjes. Tirana e mbylli pjesën e parë në avantazh, pas golit të realizuar nga Rezart Dabulla në minutën e 42-të. Por, 20 minuta nga fillimi i pjesës së dytë ishte Devis Mema ai që barazoi shifrat, pas një gabimi të mbrojtjes bardheblu. Në minutën e dytë shtesë, skuadra vlonjate ka arritur të realizojë edhe golin e fitores, me autor Zeqirin.
Në fund, Kupa i është dorëzuar ekipit fitues nga Presidenti i Republikës Bamir Topi. Përveç trofeut, kjo fitore e çon Flamurtarin në Kupën UEFA sezonin e ardhshëm.

Location : CANADA
Humor : Great, the lightning during the anger greater.

Post  AuLoNa on Wed May 06, 2009 9:28 pm

seminol wrote:me pelqen pic .. urime vlonjatve ... mos harroni ..partizonet kan zon prit... mos i felliqni ngjyrat e brekve ,,,,,,loool ...sinqesrisht urime flamurtarit dhe sukse te metejshme ,, si tifoz i partizanit dua te them faleminderit per futbollistet e medhej vlonjat qe partizani ka pas ne radhet e tij po te permendesh emra do me duhet shume kohe ,,aulona ..nuk ke lene vend pa e futur kete sukses te flamurtarit po ti vetem gjysem je nga vlora gjysma tjeter je nga una ..apo harrove